צוות העמותה

29.9.2016
עליזה גרשון, מנכ"לית aliza@tzavpius.org.il
 
מאז מונתה עליזה גרשון למנכ"לית עמותת צו פיוס בשנת 2008, חוללה שינוי דרמטי בפעילות הארגון תחת הסיסמא "מדיאלוג למציאות" ומיקדה את פעילות העמותה הוותיקה ביצירת פלטפורמות חדשניות המאפשרות שינוי בהתנהלותם של יחידים, משפחות וקהילות ביחס לשונות בחברה הישראלית. בשנים אלה העמותה, בהובלתה, מקדמת את מהפכת החינוך ומביאה בשורה של שינוי עומק למציאות המקובעת של קיטוב וניכור מעצם החלוקה הקיימת לזרמים חינוכיים נפרדים. כבת למשפחה ששורשיה משתרגים בין שכונת בתי ורשא החסידית ויהדות דרום אפריקה הליטאית, יצירת החיבורים בתוך החברה הישראלית טבעיים לתפיסת עולמה הפרטית והמקצועית של עליזה. בהקשר של יחסי דתיים - חילוניים בישראל, השקפתה מבוססת על הנחת היסוד של שתי עגלות מלאות, ומכבדת את תרומתה הייחודית של כל קהילה לצביונה של מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית. גישתה מתורגמת הלכה למעשה באמצעות הקצאת משאבים ארגוניים רבים לטובת פיתוח תכניות לימודים הרלוונטיות לעולמם של תלמידים מכל גוני הקשת הישראלית והמתייחסות הן לערכים יהודיים והן לערכים דמוקרטיים, הומניסטים ואוניברסאליים.
 

אסף הירשפלד - מנהל תחום החינוך המשותף-  assafh@tzavpius.org.il

בהכשרתו מנחה קבוצות ויועץ ארגוני. בעל ניסיון הן בתחומים העסקיים והן בתחום החינוך. תואר שני במדעי התנהגות מבית הספר של מדעי התנהגות (ייעוץ ארגוני) במכללה למנהל, ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת בר אילן. תושב מזכרת בתיה. מהיוזמים של הקמת "קשת מזכרת בתיה" . שותף בהקמת מרק"ם ( רשת הקהילות המשותפות).

  

מיטל עוזרי, מנהלת המחנה המשותף meytalo@tzavpius.org.il

כאשת חינוך נוער מנוסה ואנרגטית, מיטל ניהלה תכניות בישראל (משחקי המכבייה, הקורס השנתי של Young Judea) ובארצות- הברית (כשליחת הסוכנות היהודית, מנהלת חינוכית לאזור המערב- התיכון במחנה הקיץ Camp Young Judaea). מומחיותה של מיטל היא בהובלת הצוות המקצועי והתכניות החינוכיות, תוך שמירה על הישגים מרשימים והצלחות בניהול מערכי עבודה בקנה מידה משמעותי, קמפיינים שיווקיים ויחסי ציבור. בוגרת תואר ראשון BA במנהיגות וניהול חינוכי מאוניברסיטת בר אילן.  

 

iddo_photo
עידו דיאמנט- מנהל פרויקט הכדורגל "יחד בליגה" iddod@tzavpius.org.il
רק לפני כמה שנים עם הרבה מוטיבציה ועקשנות, עידו החליט לשנות כיוון בקריירה שלו ולפנות לעולם החברתי והמסלול למנהיגות חברתית. עידו הפנה את כישוריו וניסיונו לארגונים לשינוי חברתי והחל את עבודתו כמנהל תפעול של מחנה הקיץ של צו פיוס. בתפקידיו הקודמים כמנהל חנות ברשת קרביץ ומנהל אזור ברשת אקדמון, עידו נתן השראה, ליווה, קידם והוביל צוות עובדים בגדלים שונים וממגוון רקעים שונים למצוינות והצלחה.  עידו שואב רעיונות והשראה חינוכית, ודרכים ליצירת חיבורים והובלת שינוי מניסיונו כמאמן כדורסל במחלקת הנוער של הפועל ירושלים, שם הוא הוביל קבוצות מגוונות מצד אחד, ומאוחדות מצד שני, ברמה החברתית והמקצועית כאחד. עידו טרוד מאוד בפערים הגדלים והניתוק החברתי בחברה הישראלית, ומתכוון להמשיך לשאוף לעתיד טוב יותר בקידום סובלנות, קבלה ושילוב של אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית. נכון להיום, עידו עובד כמנהל פרויקט הכדורגל של צו פיוס ורכז כספים והתקשרויות בעמותה, בעל MBA בתוכנית של מכון מנדל באוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בבלשנות מאוניברסיטת ירושלים, לומד ומאמן כדורסל מוסמך.
 
עינת ברזילי – דוברת הארגון ואחראית תחום יח"צ והסברה  einat@tzavpius.org.il 
 
אשת תקשורת ופיתוח תוכן יצירתית ומנוסה. בעלת תואר MA בתקשורת ומדעי המדינה. עינת היא בעלת רקע רחב בעיתונות, כתבה במקור ראשון, מעריב, "נשים", ו ynet. הייתה עורכת NRG יהדות וכתבה באתר מיום הקמתו. ערכה והגישה תוכניות טלוויזיה שונות. . עוסקת בעולמות התוכן של ההתחדשות היהודית כבר שני עשורים- בכתיבה, עריכה והגשה. הוציאה שני ספרי ילדים, והשלישי בהתהוות.
 
רענן הירש- מנהל פיתוח שותפויות raananh@tzavpius.org.il
 
"שלא כמו איומים חיצוניים עליהם אין לנו כאזרחים מן השורה יכולת של ממש להשפיע, את האיומים הפנימיים של קטבים, שסעים, היעדר כבוד הדדי , לעיתים שנאת חינם של ממש והחלשות הזיקה למסורת היהודית אנחנו יכולים לפתור וזה בשליטה שלנו. כיוון שכך, החלטתי לעשות מעשה ולאחר כשני עשורים של עבודה בפיתוח עסקי ומכירות בינ"ל בסקטור הפרטי, הצטרפתי לשורות צו-פיוס. אני שמח להיות חלק מארגון שפועל למען קידום אחדות, סובלנות ואהבת חינם בעם ישראל תוך חיזוק ערכי הדמוקרטיה והעשרת המסורת היהודית".
 
שלומית שני- מנהלת פיתוח שותפויות shlomits@tzavpius.org.il
 
"עבורי, צו פיוס, היא יישום של הפתגם המוכר 'עניי עירך קודמים'. לפני שאנו רצים לפתור איומים חיצוניים שבהם אנו תלויים בנכונותו של הצד השני להתפייס, עלינו לעשות בדק בית ולוודא שעשינו כל שביכולתנו על מנת להתפייס אחד עם השני, כקבוצה, כעם- חזק, מאוחד ומלוכד ועם הכוח הזה, נוכל להתמודד עם כל דבר. עלינו לחגוג את השונות שבינינו, להכיר בה ולדבר עליה, אך כגורם מניע ומחזק ולא כמכשול שמעכב אותנו, וזה בדיוק מה שצו פיוס עושה". שלומית בוגרת תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה ותואר שני ביחסים בינלאומיים, שניהם מאוניברסיטת חיפה.
 
מיכל ברגמן – מנהלת התחום הפדגוגי, החינוך המשותף michalbergman40@gmail.com
 
אמא לשלושה בנים, שלמדו ולומדים בחינוך המשותף. בעלת תואר ראשון בהיסטוריה ותולדות האומנות ותואר שני בחינוך יהודי, האוניברסיטה העברית. עובדת בתחומי החינוך היהודי כמנחה, רכזת הדרכה, כותבת תכניות לימודים פורמאליות ובלתי פורמאליות, מנחה בתי מדרש והשתלמויות מורות בתחומי החינוך היהודי ושילובים של יהדות ואומנות. יוזמת ומקימת אתר "המסע אל הדרשה". חובבת חלומות שצריך להגשים.
 
זהבה דדון, מנהלת המשרד zehava@tzavpius.org.il
 
זהבה היא מנהלת המשרד הוותיקה בעמותת צו פיוס. תושבת ירושלים, נשואה ואם לחמישה. בעבר עבדה במכון פלורסהיימר וכן בשגרירות ישראל ברומא במסגרת שליחות מטעם משרד החוץ עם בן זוגה.  
 
חגית דותן - כותבת תוכניות לימוד לחינוך המשלב, מנחה בתי מדרש להורים בבתי ספר משלבים

כותבת ומנחה תוכניות לימוד לאימהות ובנות בשנת בת-מצווה מטעם מרכז יעקב הרצוג.
מפתחת ערבי לימוד בסגנון בית מדרש עבור משפחות בנושאי יהדות מגוונים.
בעלת תואר שני (MA) בתלמוד והלכה ומחשבת ישראל ממכון שכטר, תואר ראשון (BA) בהיסטוריה של עם ישראל ותוכנית לימודים רב תחומית מהאוניברסיטה העברית, בעלת תעודת הוראה בהיסטוריה מאוניברסיטת בר אילן, הוסמכה כרבה בשנת תשע"ג (2013) בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר בירושלים, בוגרת 'תהודה-בית מדרש למנהיגות יהודית' וקורס להנחיית בתי מדרש של מכון הרטמן. כמו כן הינה בעלת תעודת מורת דרך מוסמכת מטעם משרד התיירות. מתגוררת במודיעין, נשואה ואם לחמישה ילדים.

יעל ברגר - מנחה גננות בגני ילדים של משרד החינוך
בעלת תוארB.E.d בחינוך לגיל הרך ולימודי תעודה בניהול והדרכה פדגוגית לגיה"ר.
ניסיון כגננת במשך חמש עשרה שנים מהן אחת עשרה שנים בחינוך הקיבוצי וארבע שנים בגני קשת מזכרת בתיה.
שותפה בעשייה במסגרת החינוך המשלב מתוך אמונה בחינוך משותף למגוון זהויות ובחיזוק התרבות והמסורת היהודית.

מירב הנקין - כותבת תכניות לימוד לחינוך המשותף, ועורכת הניוזלטר של החינוך המשותף

בעלת תואר ראשון בתאטרון קהילתי. בעלת נסיון רב בהקמת קבוצות תאטרון במגוון אוכלוסיות.
שיחקה בהצגת הילדים "יעל לומדת לשמור על גופה" של האגודה להגנת הילד, ובעלת רקע ונסיון בשילוב תכניות בתחום 'מורשת ישראל ותרבותו' בחינוך הממלכתי.

שרית זוסמן - עובדת בגן קשת כקול דתי לגננת החילונית
אמא לילדים בחינוך המשותף.
מלווה גנים בצו פיוס.
יוצרת בתחום התיאטרון.

שלומית יובל רוזנטלר-  מדריכת מורים בבתי ספר קשת גדרה ובמסלול המשלב בבי"ס נווה עוז בראשלצ. מדריכה פדגוגית של מסלול קשת שוהם

למדה בבי"ס לקולנוע מעלה ועסקה בתחקיר והפקה.
בהמשך עשתה הסבה לחינוך.
סיימה תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בחופ"ן - חינוך פתוח ניסויי.
עסקה בחינוך בלתי פורמלי במפגשי דתיים וחילוניים לתלמידי תיכון במרכז יעקב הרצוג.
חינכה בבית ספר קשת - ירושלים במשך כ 10 שנים, וריכזה תוכנית בית מדרש וכן עסקה בכתיבה ופיתוח תוכניות לימוד.

דפנה ידידיה קימל - כותבת, ועורכת תכניות לימודים כבר כמעט שני עשורים,
אוהבת לעשות פאזלים, לצחוק וגם לכתוב סיפורים...
עבדה בעבר עם חל"ד, גשר, בריין פופ, קרן תל"י ועוד (אבל מי סופר).
וכמובן היום אני כאן בצו פיוס – ובעצם זה רק משתפר!

דובי ברק - בוגר הכשרת מחנכים במכללת אורנים, תואר שני במחשבת ישראל, באוני' העברית.
לאחר שלושים שנה של חינוך והוראה מגוונים, כולל ממקימי בי"ס תיכון 'קשת' לדתיים וחילוניים בירושלים ומנהלו הראשון, פרסם ספר למחנכי תיכון בשם "חינוך בשיעור" (2011).
שותף בכתיבת תכניות לימוד ייחודיות במחשבת ישראל ובאזרחות. מנחה ומלווה מורים ומחנכים הן במסגרת בית הספר והן מחוצה לו.
עובד גם במכינת אדרת עוסק בכתיבה ובציור.
נשוי לשלומית אב לאלעד, מתן ונעה וסב לנדב, ישי, איתמר, יפתח ונמרודטובה אביחי-קרמר - ב-2012 אחרי 16 שנים של ניהול בתי ספר, טובה פרשה פרישה ממשרד החינוך על מנת לעסוק ולקדם את תחום הליווי הרוחני בארץ.
טובה ניהלה את בית הספר היסודי "קשת" בירושלים (2012-2000), לקחה חלק בהקמה ובניהול הקו החם למנהלים במכון אבני ראשה (2011-2010), סייעה בהנחיית בית הספר היסודי "קשת" במזכרת בתיה בשנתו הראשונה (2007-2006) וניהלה את בית הספר ממ"ד בכפר אדומים (1996-1993).
בשלוש השנים האחרונות טובה עובדת בצו פיוס כמדריכת מנהלים בראשית דרכם .
לטובה תואר ראשון במקרא ומחשבה יהודית מן האוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בחינוך יהודי, מבית המדרש לרבנים שבניו-יורק. ב2013 היא הוסמכה כמלווה רוחנית.

תגובות

בב