זהר ניסן

אזרחים יתומים

זהר ניסן, 11.9.2013

אזרחים הם חכמים במעגל הקרוב אליהם. בעסקם או בביתם, בחוג החברים שלהם. אבל הם אינם יכולים להיות חכמים בכול דבר, ובכל תחום.

הם לא יכולים לדעת מה דוחפים להם למזון שהם צורכים, או בתרופות שמוכרים להם עם מרשם או בלי מרשם. הם אפילו לא יודעים מה דוחפים להם במוסכים. הם לא יודעים אם השרות שהם מקבלים הוא זול או יקר. הם לא יודעים מה יקרה לחסכונות שלהם, או לפנסיה שלהם.

אזרחים בוחרים בממשלה שתמנה שרים, והם באמצעות משרדיהם יפקחו בשמירה על האזרחים. בפועל האזרחים במדינה הם יתומים, אין ממשלה מפקחת שמגנה על האזרחים. השרים הבטיחו, נבחרו, וזהו. אין מי שיגן על האזרחים.

מוכרים לנו זבל מיובא מסין, לפעמים אפילו רעיל, של  מוצרי אוכל ומוצרי צריכה אחרים שלא מחזיקים מעמד. מה שלבסוף הזול הזה עולה ביוקר.

מוכרים לנו תרופות במחירי רצח. מוכרים לנו אשליות של תרופות פלא של רופאי אליל. זקנים יוצאים מבית מרקחת עם הוצאה של מאות שקלים וסלט התרופות עם מרשם ובלי רק מזיק להם.

קבלני הבניין צוחקים מהאוצר. הם בונים בקצב שגורם לכך שלא יהיה היצע גדול וכך מייקרים כל הזמן את הדירות.

חברות הטלפון עשקו את העם עד שבא צדיק אחד והוכיח את זה. אז שלחו אותו למדבר שלא יפתח לנו את העיניים.

מי לא יודע שלא משנה באיזה בנק אתה. בסוף חשבון יקרעו אותך כולם אותו דבר (וזה לא קרטל).

מכריחים אותך להפקיד כסף בקופות גמל ופנסיה. והם משקיעים בחברות שעושות לנו תספורת. ועוד גובות על זה דמי ניהול. הסיכוי שיישאר כסף לפנסיה מוטל בספק.

בכול מקום שאתה הולך גם ברשויות ממשלתיות. נותנים לך כמה שפחות ולוקחים ממך כמה שיותר. ומי שאמור לשמור להגן עליך לא עושה דבר. אזרחים יתומים.

מאמרים נוספים מאת זהר ניסן

רצח הילדים ע"י אביהם זו טרגדיה בלתי נתפסת בנפש אנושית. אין ספק שזה מעשה מטורף, אדם שפוי לא יכול אפילו לעכל מעשה כזה.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.