חרדית עובדת

תעסוקת חרדים - תנופה בתעסוקה

8.3.2011

תנופה בתעסוקה - פרויקט תב"ת לעידוד שילוב החרדים בשוק העבודה

כידוע, התבדלות החרדים באה על רקע אידיאולוגי, בעיקר מתוך חשש להיות מושפעים מהבחינה הדתית והתרבותית, כאשר האסטרטגיה שנבחרה על ידם היתה התבדלות חברתית ויצירת חומות בינם לבין העולם החיצון. המחיר שכולנו משלמים על כך הוא כבד: מציאות של קונפליקט מתמשך שמלבים אותו תחושות הדדיות של ניכור ואפילו של שנאה, מיאוס, זלזול ועוד. זה בא לידי ביטוי בצורת ההתבטאות בתקשורת, בסקרים, ובתחושה הרווחת שאין רצון ואין סיכוי להתערות של המיגזר החרדי בחברה הלא-חרדית בישראל.

בשנים האחרונות יותר ויותר חרדים מעוניינים לצאת לשוק העבודה. ישנם נתונים המעידים על גידול במספר החרדים הפונים לחפש עבודה במרכזים להשמה תעסוקתית, אשר בחלקם אף מביעים נכונות והסכמה לעבוד במקומות תעסוקה שאינם מספקים סביבת עבודה חרדית אלא מעורבת. במקביל מתפתחים ברחבי הארץ מגוון מסלולים ללימוד מקצועות במסגרות המותאמות לחרדים, בין אם במסגרת קורסי הכשרה מקצועית ובין אם במסגרת אקדמית.

חרדית עובדת
חרדיות בעבודה (צילום: פלאש 90)

צו פיוס, מתוקף השליחות והחזון של הארגון, נרתם לקדם תהליך זה של יציאת החרדים הרוצים בכך לשוק העבודה, ולעודד את שילובם במקומות עבודה מעורבים. לשם כך אנו פועלים להפחתה בתחושות הניכור והאיום של כל אחד מהצדדים, ולחיזוק הקשרים בין המיגזר החרדי למיגזרים האחרים.
,  

כתבת Ynet - חרדים הם עובדים יציבים יותר

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.