צו 8 לדני רובס

צו 8 לדני רובס

31.10.2011

דני רובס נולד בקיבוץ שובל בשנת 1957, וגדל ברחובות. את שירותו הצבאי עשה כמסו"ל (מ"פ) בחיל התותחנים. את דרכו המוזיקלית החל כגיטריסט ליווי לזמרים שונים, ביניהם אריק סיני, מתי כספי ושלמה ארצי. אלבום הבכורה שלו "מסגרות", יצא בשנת 1983. מאז הוציא עוד שמונה אלבומים. רובס נשוי בשנית, ויש לו ארבע בנות. 

1. לאום: יהודי או ישראלי?

אני ישראלי גאה ומודאג, ויהודי מודאג.

2. דת ומדינה: ביחד או לחוד?

הדת והמדינה בישראל צריכות לעניות דעתי להיות נפרדות לחלוטין ומכבדות ומקשיבות זו לזו. זה יהיה לטובת שני הצדדים, כי הערבוב הקלוקל ביניהן מאז קום המדינה יוצר מוטציות מאוד לא מוצלחות.

3. חברה: השתתפות שווה בנטל?

שאלת הנשיאה בנטל היא בעיני שאלה רטורית לחלוטין. עצם העלתה כשאלה הוא פעמון אזעקה מצלצל באוזני. החובה היא נשיאה זהה ומוחלטת בנטל, עבור השתתפות שוויונית בזכויות.

4. שבת: איך צריכה להיראות השבת הישראלית?

בהמשך לתשובה 2, השבת הישראלית צריכה להיות פרטית. איש איש וטעמו. במרחב הציבורי המדינה מצידה צריכה לדאוג ליום שבתון בהתאם לחובה הסוציאלית שלה לאזרחיה העובדים. שבת הוא יום מעולה למטרה מקודשת זו...

5. חינוך: מהו המסלול האידיאלי מבחינתך?

מערכת החינוך בישראל חייבת להוביל לחינוך לכבוד הערכה הדדית וידע אין קץ. המערכת הזו מוכרחה לחייב את כל אזרחי המדינה בלי הבדל דת גזע ומין ללמוד להיות אזרחים חושבים מועילים וסקרנים בחברה. ללא יוצאי דופן.

6. אזרחות: הפגנת הענק חשובה הבאה צריכה להיות בנושא:

הדבר החשוב והדחוף ביותר במרחבנו הציבורי בעיני הוא חתירה ללא לאות לפשרה זהירה ולסוף הסכסוך. מצבנו ה"נרדף – רודף" לא מאפשר לנו לנהל חיים נטולי פאראנויה ופסיכוזה. כל שאר הנושאים המאוד חשובים וערכיים יפתרו הרבה יותר בקלות אחרי זה.

7. מעורבות: קיבלת צ'ק פתוח, איזה פרויקט חברתי אתה מקים?

הפרוייקט החשוב ביותר בו הייתי תומך הוא מעונות ומטפלים לאוכלוסיות חלשות ופגועות. לחברה שאיננה רחומה לחלשיה ופגועיה אין זכות קיום מוסרית.

8. קפה: עם מי מהמחנה השני תרצה לשבת לקפה? עם מי בשום אופן לא?

אין לי מחנה שני. כל ישראלי הוא שותפי וחברי, ללא הבדלי דעה. ואינני אוהב קפה. רק תה.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.