התחדשות יהודית - ישראלית : פרויקט פסח תשע"ג

התחדשות יהודית - ישראלית : פרויקט פסח תשע"ג

21.3.2013

כולם מתחדשים בפסח, אולם אנחנו בצו פיוס מתחדשים מתמיד: השנה אנחנו מקיימים מהלך של מיקוד ושמים במרכז עשייתנו את מרחב החיים המשותפים לחילונים ודתיים - הקהילות המעורבות ובתי ספר משלבים. לא עוד אוהלי הדברות בכיכר העיר, אלא החיים עצמם.

לכן, בפרויקט פסח שלנו, בניגוד לשנים עברו, אין סלבים. יש מנהלת בית ספר חדש לדתיים וחילונים, יש כוראוגרפית יוצרת מהמקום היהודי ישראלי, יש תושב קהילה חלוצית בחרוב ואיש ארגון פעמונים: כולם מבטאים מבט רענן על החברה הישראלית, מבט המתאחד עם המבט שלנו ופונה אל העתיד. חג שמח ממשפחת צו פיוס.

התחדשות חברתית: מגמילות חסדים לחירות כלכלית / דידי רוזנברג
דידי רוזנברגהאם בבואנו לקיים את מצוות קמחא דפיסחא, אנחנו פוסחים על בחינת מצבו האמיתי של העוני בישראל? האם לא הגיע הזמן להפסיק עם סלי מזון ולדאוג לרווחה מתמשכת? דידי רוזנברג מעלה קושיות כלכליות חברתיות.

התחדשות אומנותית: מחוללות בין קודש לחול / מעין ליבמן-שרון 
מעין ליבמן שרוןכיצד הופכת תפילת יום כיפור "ונתנה תוקף" מעוררת היראה ליצירת מחול? רק בעבודה משותפת בין רקדניות חילוניות ודתיות.

 

התחדשות קהילתית: יש אור על הגבעה / יוסי שלס
יוסי שלסהחברים בקהילה המעורבת אליאב אולי לא יודעים לסחוב פסנתרים, אבל החודש הם חנכו בית ראשון בחרוב, אשר על אדמת חבל לכיש.

 

התחדשות חינוכית: אקולוגי וגם אידיאולוגי / ליאת בר שישת
ליאת בר שישתאיך יוצרים סביבה לימודית דתית חילונית ועוד אקולוגית, בלי לטשטש את ההבדלים הייחודים שהופכים אדם למי שהוא? איך מגשרים על רצונות סותרים של קהילות? ליאת בר שישת מנהלת בית ספר "קרוב" על התחדשות דתית חילונית בשדה החינוכי 

 

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.