נס לא קרה לנו
יצחק טסלר

נס לא קרה לנו

יצחק טסלר, 15.12.2014

לחנוכה יש את כל מה שנחוץ לחברה מתוקנת: גבורה, אור, מאבק על זהות, ובעיקר כמה ניסים טובים כדי להתמוגג מהם. שאלנו את השופטת דליה דורנר, את הרב הראשי, את שלום מיכאלישווילי ואחרים (שמונה נרות ושמש) מהו נס שלו אנחנו זקוקים במיוחד בימים אלה. חג אורים שמח!

השופטת בדימוס דליה דורנר

"אם אנחנו רוצים להתאחד, הנס לו אנו זקוקים, הוא לחזור ולהתאחד סביב האני מאמין של העם הזה, קרי מגילת העצמאות. עליה חתמו חילונים, דתיים לאומיים וחרדים, ימניים, ושמאליים. הם קבעו בזאת אנחנו מכריזים על הקמת המדינה היהודית. מדינת ישראל תהא מושתתת על יסודות החירות, הצדק והשלום. תהא פתוחה לעלייה יהודית ולקיבוץ גלויות. תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין. זה האני מאמין של עם ישראל וסביבו אפשר להתאחד"


גדעון רייכר

"הנס שאני רוצה הוא שדוד בן גוריון, מנחם בגין ויצחק רבין, ישובו חיים לשעה קלה וישיבו לעמנו את ההשראה שאבדה"


הרב דוד לאו, הרב הראשי לישראל

"הנס הכי גדול שיכול להיות עבור החברה הישראלית, הוא שנעבור את מערכת הבחירות הקרובה, בצורה שלא תגרום לרבי ישראל הכהן מחבר הספר "החפץ חיים" על איסור לשון הרע, להתבייש בנו

גיא זוארץ

"את הדי הכעס והתסכול של הציבור אני מרגיש בכל מקום. 'אני גמרתי' הם אומרים, 'לא מצביע יותר'.אז הנה, בדיוק כאן אנחנו זקוקים לנס שירים את כולנו - נס שיעזור לנו לקום ולהשפיע. נס שיעזור לנו לא לוותר על הזכות להשפיע על חיינו. נס שיעזור לנו להאמין שאפשר לחיות כאן יותר טוב!"


הרב יובל שרלו

"אינני חושב שלחברה הישראלית צריך לקרות נס. היא צריכה לעבוד קשה, לממש את צלם אלוקים שבתוכה, וליטול על עצמה את האחריות על מה שמתחולל בה, תוך תפילה לריבונו של עולם שיסייע בעדנו. זו הדרך שאני מכיר בחיי האמונה שלי. וממילא קשה לי לחזות מהו הנס שצריך לקרות לחברה הישראלית".

ג'ודי ניר מוזס שלום

"הנס העיקרי שצריך לקרות השנה, שבזכותו יירד מפלס העוינות בין החילוניים לדתיים, הוא שילובם של אנשים חילוניים ברשימות הדתיות. דבר שיקרב בין שני חלקי החברה הישראלית ויוכיח שבסוף כל ישראל אחים גם כשאיננו במצב חירום, זה כולל גם נשים כמובן. ההתבדלות מביאה לעוינות וריחוק וזה חבל, אנחנו רק כשישה מיליון יהודים כאן, חייבים להיות מאוחדים".

אברום בורג

"רק נס אחד קטן. ההכרה שכל בני האדם נולדו שווים וזכאים לחיות כבני חורין שווים. אין אדם ואין עם ׳נבחרים׳ כי ׳בחירה׳ ושיוויון הם יריבים מרים. ובעולם של שיוויון אנושי אין הבדל בין אף אדם לאחר. דתי ואישה, יהודי או חילוני. רב או ערבי".

סיון רהב מאיר

"הנס שאני מאחלת לנו הוא שנשמע את הקריאה העתיקה של רבי נחמן מברסלב: 'חדלו עוד מלהיות עניים. שובו אל האוצרות שלכם והיו משתמשים באוצרות שלכם'. בכל התחומים – תקשורת, זוגיות, תרבות, השפה העברית, פוליטיקה, כלכלה, סטטוסים בפייסבוק – שנשוב אל האוצרות שלנו".שלום מיכאלשווילי

"אתה מבקש לדעת איזה נס צריך לקרות השנה לחברה הישראלית. שלא נתלהם –אבל צריך לאחד כמה חנוכה ביחד, ולגנוב עוד ניסים מפסח כדי שזה יקרה"

מאמרים נוספים מאת יצחק טסלר
יצחק טסלר

עם כל הכבוד לנס חנוכה ולפך השמן הקטן שהספיק לשמונה ימים, המתקפה של שר הבריאות יעקב ליצמן על הסופגניות היא לא פחות מנס אמיתי ומדהים.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות

אני לא מאמין גדול בניסים, לפחות לא במובן הרווח. מה הוא הנס בתנ"ך? יותר דומה לדגל, למשהו שראוי לציון למשהו שראוי לזכור. אולי לשתובתה של דליה דורנר אני הכי מתחבר אבל את מגילת העצמאות הייתי מחליף בתנ"ך.

ניסים מתרחשים כל העת, צריך רק לפקוח את העיניים ולראות.