מעשה בסינדרלה ובטייס אלעל
אבישי עברי

מעשה בסינדרלה ובטייס אלעל

שתי מחאות הובילו נשים לכבוד פרוץ הקיץ: מכנסונים ועקבים. המחאות מדגישות את האבסורד שבנהלים הללו, אבל בכל זאת, ההבדל נעוץ ביחסי הכוחות בתוך שני המוסדות. אבישי עברי יורד מהעקבים

 

לכאורה, שתי מחאות הבגדים שקמו עלינו לאחרונה, מחאת המכנסיים הקצרים של תלמידות התיכון ומחאת העקבים של דיילות אל על, כמעט זהות. בשתיהן מוחות נשים צעירות על קוד לבוש המוכתב להן על ידי בעלי השררה. הטענה שלהן נדמית זהה בשני המקרים: הבו לנו חופש להתלבש כרצוננו! אל תכפו עלינו את קני המידה שלכם! קשה שלא להתחבר לשתי המחאות. קוד לבוש הוא עניין כל כך שרירותי, ובישראל - כל כך בלתי מקובל ומלאכותי, עד שקשה לא להבין אנשים צעירים ובעיקר נשים צעירות המסרבות לקחת חלק בהצגה הספציפית הזאת.

הדרישות המסוימות שהביאו לפרוץ המחאה, בשני המקרים, כאילו נכתבו במיוחד על ידי תסריטאי שביקש להדגים את המגוחכות והשרירותיות שבנהלי הלבוש הללו. במקרה אחד חויבו רק הבנות ללבוש מכנסיים ארוכים בעוד לבנים הותר הדבר. זה שמט את הבסיס מההסבר הנפוץ להחלת נוהל אחיד של לבוש - יצירת אוירה מכובדת ורצינית. לא יתכן שאוירה רצינית נוצרת כשהנוהל מחייב רק חצי מאוכלוסית התלמידים.

במקרה של נעלי העקב באל-על המצב היה אפילו יותר מגוחך: הנוהל השתנה מ"חובה לנעול נעלי עקב עד ההגעה למטוס והמעבר לנעלי עבודה" ל-"חובה לנעול נעלי עקב עד מעט אחרי ההגעה למטוס כשכל הנוסעים מגיעים ואז לעבור לנעלי עבודה". איך אפשר לא להתרגז מהחלטה כזו? מה, עד עכשיו נוסעי אל על חשו מזולזלים במהלך העליה למטוס כי הדיילות נעלו נעלים שטוחות? ומדוע רק בזמן ה"בורדינג"? למה לא במשך כל הטיסה? וכן הלאה…

ובכל זאת יש כמה הבדלים. אחד נוגע למסגרת. יחסי עובד מעביד הם לא בית ספר. לבית ספר באים תלמידים כדי ללמוד. תיאורטית, בית ספר לא זקוק לתלמידים, הם אלו שבאים למוסד הזה כדי להחכים, או לכל הפחות להשתלב בתהליך החיברות המקובל ולכן עליהם לכבד את קוד הלבוש הבית ספרי, ואם לא - שיחפשו בית ספר אחר, בלי נזקים לאף אחד מהמעורבים.   

 המעביד לעומת זאת מרויח מעבודת עובדיו, ופרנסתם תלויה בגחמותיו, לכן יש חקיקה ענפה העוסקת בזכויות העובד. אם לא נשמור עליה המעבידים ינצלו את העובדים. זה יתחיל בנעלי עקב ויסתיים לא ברור היכן.

מה שמביא אותנו להבדל השני: "מחאת המכנסיים" של התלמידות היא יותר חיקוי של מחאה ממחאה אמיתית. מכנסיים עד מעל הברך לא באמת מחממים משמעותית יותר ממכנסיים קצרצרים. האינטונציה והאנרגיות (וגם הכיסוי העיתונאי המגוחך) שאובות ממאבקים אמיתיים למען זכויות אמיתיות, אבל בפועל מדובר בסאטירה. מאבק זכויות אזרחי על הבלים, שנדמה כנובע משיעמון יותר ממצוקה אמיתית.  

מה שמביא אותנו להבדל האחרון והמכריע: עקבים? ברצינות?! למה מישהי עדיין נועלת עקבים? לא כל שכן מחויבת בנוהל לנעול את הזוועה הזאת? מילא הנזקים הרפואיים שהוכיח המחקר ועל הנזקים הבטיחותיים שמוכיח ההגיון הפשוט, אבל איך נתקענו עם אידיאל היופי המדיאוולי הזה? אפילו הסינים נפטרו כבר מהמנהג לקשור את כפות רגלי הנשים כדי להפוך אותן, כביכול, לעדינות ויפות יותר. איך דווקא העולם המערבי נשאר תקוע בעבר הרחוק? אולי ממחאתן של דיילות אל על תבוא הישועה. לכו (בלי עקב) בכוחכן זה והושעתן את ישראל!

מאמרים נוספים מאת אבישי עברי

חוק המרכולים. שבוע שלם עסקה התקשורת אך ורק בחוק מוזר שנראה כל כך חשוב עד שחברי כנסת הוזעקו מביתם באמצע שבעת ימי אבלם על מנת להעביר אותו (או להתנגד להעברתו).

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות

התחלה מבטיחה, אבל מסקנה מאכזבת. להוכיח טענה על ידי הגחכה של מחאת המכנסים הקצרים, והסיבות האחרות שאתה מעלה, לא מוכיחות את אמיתות מסקנתך. אינך משכנע ששני המאבקים, גם אם החוק מטפל בהם באופן שונה, אינם נובעים מאותו יחס וטפול בלתי שויוני של המין הנשי. אם מסיבה של רווח או צניעות, חוקים וכללים בארינה הציבורית צריכים לחול באופן שויוני על כל הספקטרום של המגדר המיני.

עקבים? זה מה שחשוב באל על? אולי שיחשבו על מושבים יותר רחבים ונוחים, על יותר מקום לרגליים ועל מטוסים קצת יותר חדישים. לא טסה איתם יותר! המחירים שלהם לא מוצדקים.

כתיבה סנסציונית.

לגבי הנהלים/ חובה/ רפואי/ כפל סטנדרטים/סלידה - את צודקת... לגבי השאר - איפה את??? ברור שעקבים !אחרת הכי נח לא לגלח, לא להתאפר, לא לקנות מותגים, ברור שלא להשתמש בבוטקס וסיליקון, לא לשמור משקל, לא להתאמן, לא להתרחץ בכלל למה לטפח נשיות וסקסיות זה גם מעורר סלידה אצל הפמינסטיות

ההתחלה מבטיחה, ההמשך מאכזב. מחאת התיכוניסטיות כל כך מוצדקת. אי אפשר ליצור איפה ואיפה, בוודאי לא במוסדות חינוך. לא סביר, לא חינוכי וגם לא חוקי לדרוש דרישות שונות מבנות ומבנים. אפשר לדרוש קוד לבוש, אבל באופן שיוויוני. חייבים היו למנף את המחאה הדמוקרטית, הלגיטימית, האינטיליגנטית הזו למעשה חינוכי גדול והוא: שיוויון בקוד הלבוש וחינוך בנים לא להטריד נשים. מאוד פשוט.

כן מושבים רחבים יותר מומלץ !!!

המקומות במטוסי אל על מתאימים לאנשים מהמזרח הרחוק לא לאירופאים וישראלים.יש להגדיל את המרחק בין המושבים.גם אנחנו משתדלים לא לטוס באל על.

אם הטייסים והדיילים יגיעו עם עקבים-אנחנו גם

דיילות .. למה אין דילות שמנות ואף אחד לא מוחה .?אם הוחלט שיותר אלגנטי זה עקבים אז אילו תנאי העבודה מי שלא רוצה שלא תעבוד. ותלמידות בית ספר למה בים אסור שבנות תלך רק אם בגד ים רק חלק תחתון ואף אחד לא צועק אפליה..? כניראה שבכל זאת יש הבדל בין בנים לבנות.

לגבי המכנסונים, פשוט הדבר שאצל הבנים זה לא אישו אלא מטעמי נוחות בלבד, בניגוד לבנות שחושפות את הרגליים מטעמים מובנים שבגילאים כאלו חובה לעצור את ההפקרות. חד וחלק. ואני אומר את זה כאב לבנות בגילאי ביה"ס. אנחנו רוצים לגדל דור של בנות איכותיות לא מופקרות. לגבי אל על, אף אחד מהמגיבים פה לא טס איתם בעבר ובהווה מסיבות אידאולוגיות. אלא אך ורק משיקולי נוחות או מחיר אז תפסיקו לאיים איומי סרק, אם אל על תהיה זולה בשקל אחד אתם תרוצו על ארבע

אוי איזו צביעות. בחייך אתה לא מבין את ההבדל בין בת עם מכנסונים קצרצרים לבן עם מכנסיים קצרים ואני כותב בכוונה מכנסונים אצל הבנות כי מדובר על מכנסונים קצרצרים ולא כמו של הבנים אז אל תיתמם כאילו אתה לא נבין מה ההבדל ואת הקוראת איך היית מרגישה כשבן זוגך היה בוהה במכנסונים תפסיקו עם מסע הצביעות אתם/ן יודכים/יודעות בדיוק את ההבדל. דיייי עם הצביעות. תהיה כנה ותגיד שאתה רוצה בנות עם נכנסונים כי זה עושה לך את זה ולגבי העקבים . כל אחד מבין שזה מכבד את הלקוחות כולל את הלקוחות הנשיים שמארחים אותם עם עקבים. רק מה,? במקרה של העקבים זה מובן שזה פחות נח וצריך באמת למצא רעיון נח יוצר מעקבים. אבל. סתם שאלה דיילת יקרה שאת יצאת לנשף ללילה שלם תצאי עם עקבים , נכון? אז למה אנחנו הלקוחות שמשלמים 1200 דולאר ויותר לכרטיס לא תכבדי אותנו. אני אישית מוותר על הכבוד הזה אבל יש לקוחות שזה אולי מפריע להם? בדיוק כמו שאת יוצאת למסיבה את מבינה שעקבים זה יותר מכובד אז תחשבי על זה

לדעתי אם מותר ללכת עם בגד ים בים או מיכנסון .אפשרי גם בבית הספר ללכת עם בגד ים אחיד. לא יקרה שום דבר הצביעות מתחילה בים מה ההבדל בין הים לבין הבית -לקולנוע לקניות לאולם חתונות או לכל מקום ציבורי אחר..אין שום חוק בעולם שאוסר ללכת עם בגד ים הרחוב בקולנוע או בבית ספר.כך גם לבנות יהיה נעים לא חם ולבנים לשטוף את העיניים בבית הספר לדעתי גם בעבודה היינו הך וגם הדיילות צריכות לבוש אחיד גם בלי עקב פשוט לפוש חוה מה רע בזה......אבל הצביעות חוגגת תחשבו על זה בואו נפגין למען בגדי ים בבתי ספר ובכל מקום קניונים וכו

למה לא, שהמדים יהיו מכנסונים/טייץ וכפכפים חולצת בטן ומסטיק תמידי בפה. מה עם קצת אלגנטיות?תרבות? בשלב הבא נסתובב כולנו עם תחתונים וזהו

בבית הספר (לפחות) לחייב בגדים צנועים לשני המינים ותלבושת אחידה. די עם ההפקרות.ממשלה חלשה.ובקשר ליופי והעקבים של הדיילות המגיבות לא מבינות שזה בשביל הגברים בלבד לכן אין קשר לרוחב ונוחות הכסא.

אם נוח לך לבוא לעבודה כאשר הגברים שיושבים לצידך מחוייבים להגיע עם חולצה סגורה, מכנסיים ארוכים ונעליים סגורות עם גרביים אז כנראה שאת צריכה להגיע על עקבים כי את צבועה.

שנים טסתי באלעל ולא ירדתי ממאה אלף מייל בשנה.. ב 2005 עברתי לשדות זרים והתחלתי לחלק את הטיסות בין קבוצת סטאר אליינס ואלעל.. היום אני טס רק סטאר אליינס ולא רוצה לחשוב על חזרה לסיוט עם אלעל.. הציונות נגמרה לי ברגע שהייתי רשום לטיסה מלוס אנג'לס לתל אביב ולא הצלחתי לשנות מושב אמצעי לחלון, או למעבר או לעסקים.. זה היה סיוט שלא אשכח לעולם !! אלעל רוכבים על נושא הבטחון ועושים הכל על מנת לגרום לנוסעים שלהם לסבול.. זה מתחיל בתורים הענקיים בצ'ק אין, ממשיך בדחיסת הנוסעים במושבים צפופים, מחמיר ביחס הצוותים וחוסר המוטיבציה המוחלט שלהם ונגמר באיחורים בהמראות ונחיתות, במיוחד ביציאה חזרה מחו"ל לישראל.. מעבר לכך, מועדון הסובל המתמיד שלהם הוא מהמוגבלים והחלשים בעולם.. יכולת מימוש אלפי נקודות היא נמוכה ולעתים קרובות מאבדים את הנקודות או שלא ניתן לממשם בשל סוג הכרטיס.. אבל פראיירים לא מתים אלא רק מתחלפים, במיוחד עם הג'וקר UP.. שישמור אותנו אלוהים כי אני לא רוצה להזכיר את נושא התחזוקה הירודה ואת כל חזרת המטוסים לאחר המראתם בגלל דום מנוע באוויר ושאר ניסים גלויים.. הכי קרוב לבית? השאלה של מי.. בטוח לא לבית של מנכ"ל החברה וטייסיה..

אני נוסע מתמיד בדלתה עם מעל 100,000 מייל בשנה. הפסקתי לטוס באל על בשנת 1986 בשל הזילזול בנוסע.. לא מתכוון לחזור עד סוף חיי.

אני כותב מטיילננד. טסתי מנתב"ג באל על אחרי שנים שלא טסתמ באל על. המושבים כל כך צפופים שאוליי כדאי לבדוק מהו התקח הבינלרומי למרחק ביח המושבים. כי נחתנו בבנקוק ומשל לקחנו טיסה פנימית באמצעות טאיי אייר ליינס ההבדל היה שמייל וארץ המרחק מהברכיים למוש מלפנים היה חופשי כמעע 15 ס"מ מהברך למוש מלפנים. לכ אטוס יותר באל על . המחיר גבוהה יותר השירות סביר לכ מצפה לאירוח vip . אבל לשבת 10 שעות בצינוק ועוד לשלח 1,500$ במקום 1,199$ בחברה אחרת זה לה הוגן

כל העובדים שלהם מתנשאים בקטע כמעט זומבי, גורמים לך להרגיש עלוב כאילו הם יודעים משהו שאתה לא. מושבים צפופים , אוזניות מפגרות שבנויות כך שלא תוכל להשתמש באזניית פרטיות. מבחינה בטחונית אם לא תגיד את ״התשובות הנכונות״ בטיסה מחול לארץ יפשפשו לך בתחתונים בהתלהבות יתרה מאחורי פרגוד עלוב. אין איחור שהוא לא מוצדק ולגיטימי. קיצר בשוק החופשי לא הייתם מחזיקים מעמד חודש

מאז שניסו לגבות ממני $500 נוספים כי עלה מחיר הדלק בעולם! המחיר אף פעם לא עלה בשיעור כזה, ומה קורה כשהוא יורד? מאז אני רק עם יונייטד.

טסתי עם united הרבה שנים. אחרי שתי הטיסות האחרונות עם איחור של 6 שעות . אני אטוס בפעם הבאה באל על. עקבים או לא. לא מעניין אותי. מכנסיים קצרים לבית ספר _תכנות לגבי אופן המכנסיים לא מסובך להגדיר

תלבושת דיילות הינה באחריות המעביד של הדיילות ואין להתנגד לתלבושת בתקשורת וזכותו של המעביד לקבוע את קוד הלבוש, ולקבוע לבוש לזכרים ולבוש לנקבות ולא יתכן שיבואו וישוו את תלבושת הזכרים לנקבות. וכל דיון בנושא מעבר לכך הוא מיותר ומטרתו רק למלא עוד משבצת דיון. לגבי תלמידות לצערי זאת בושה וחרפה שמגיעות תלמידות בבית ספר תיכון בעירום של שמונים אחוז ורוצים שהגברים המסכנים גם ילמדו. חייבים לעשות לזה סוף. מי שרוצה להיראות בעירום מלא או כמעט עירום שיעשו זאת לאחר הלימודים אבל לא ולא בכותלי בית הספר. כשם שהגברים לא מגיעים עם בגדי ים לבית הספר כך לבנות אסור שתבאנה עם בגדי ים או פחות לבית ספר.

מאז שלא קיבלו אותי לקורס דיילים באל-על , אני עף עם דלתה. וחוץ מזה הדיילים הומואים בשתי החברות

איך טסים כל כך הרבה בשנה.? במה עובדים?

בולשיט!!!! כדיילת אוויר לשעבר, אני חייבת להגיד שלפני שנכנסתי לעבודה הזאת ידעתי למה אני נכנסת!! דיילות אוויר מאז ומתמיד היו אופנתיות אלגנטיות וזוהרות, כל אחת שנכנסת לעבודה הזאת צריכה לקחת בחשבון גם את העבודה הקשה באוויר גם את הלבוש וגם את הנהלים והדרישות! הדיילות בזמן הטיסה לא עובדות על עקבים! אז לדעתי למי שלא מתאים לה לא צריכה להישאר בעבודה הזאת! אני רוצה לראות שבחברה גדולה ובינלאומית כמו הג'ורדן( שלשם באות לנסות להתקבל דיילות מכל העולם) מישהי תעז להתלונן על העקבים!! יעיפו אותה בבעיטה!

תגובות התחלה מבטיחה, אבל מסקנה נכתב ע"י Leah ביום ד', 24/06/2015 - 00:17 התחלה מבטיחה, אבל מסקנה מאכזבת. להוכיח טענה על ידי הגחכה של מחאת המכנסים הקצרים, והסיבות האחרות שאתה מעלה, לא מוכיחות את אמיתות מסקנתך. אינך משכנע ששני המאבקים, גם אם החוק מטפל בהם באופן שונה, אינם נובעים מאותו יחס וטפול בלתי שויוני של המין הנשי. אם מסיבה של רווח או צניעות, חוקים וכללים בארינה הציבורית צריכים לחול באופן שויוני על כל הספקטרום של המגדר המיני. עקבים? זה מה שחשוב באל על? נכתב ע"י תמר ביום ה', 25/06/2015 - 10:38 עקבים? זה מה שחשוב באל על? אולי שיחשבו על מושבים יותר רחבים ונוחים, על יותר מקום לרגליים ועל מטוסים קצת יותר חדישים. לא טסה איתם יותר! המחירים שלהם לא מוצדקים. כתיבה סנסציונית. נכתב ע"י הכותרת מדברת על... ביום ה', 25/06/2015 - 12:14 כתיבה סנסציונית. לגבי הנהלים/ חובה/ רפואי/ כפל נכתב ע"י Z ביום ה', 25/06/2015 - 14:08 לגבי הנהלים/ חובה/ רפואי/ כפל סטנדרטים/סלידה - את צודקת... לגבי השאר - איפה את??? ברור שעקבים !אחרת הכי נח לא לגלח, לא להתאפר, לא לקנות מותגים, ברור שלא להשתמש בבוטקס וסיליקון, לא לשמור משקל, לא להתאמן, לא להתרחץ בכלל למה לטפח נשיות וסקסיות זה גם מעורר סלידה אצל הפמינסטיות ההתחלה מבטיחה, ההמשך מאכזב. נכתב ע"י אמא, מדינת הדרום ביום ה', 25/06/2015 - 15:37 ההתחלה מבטיחה, ההמשך מאכזב. מחאת התיכוניסטיות כל כך מוצדקת. אי אפשר ליצור איפה ואיפה, בוודאי לא במוסדות חינוך. לא סביר, לא חינוכי וגם לא חוקי לדרוש דרישות שונות מבנות ומבנים. אפשר לדרוש קוד לבוש, אבל באופן שיוויוני. חייבים היו למנף את המחאה הדמוקרטית, הלגיטימית, האינטיליגנטית הזו למעשה חינוכי גדול והוא: שיוויון בקוד הלבוש וחינוך בנים לא להטריד נשים. מאוד פשוט. כן מושבים רחבים יותר מומלץ !! נכתב ע"י נילי ביום ו', 26/06/2015 - 03:21 כן מושבים רחבים יותר מומלץ !!! המקומות במטוסי אל על מתאימים נכתב ע"י מוטי ביום ו', 26/06/2015 - 19:42 המקומות במטוסי אל על מתאימים לאנשים מהמזרח הרחוק לא לאירופאים וישראלים.יש להגדיל את המרחק בין המושבים.גם אנחנו משתדלים לא לטוס באל על. אם הטייסים והדיילים יגיעו עם נכתב ע"י יעל ביום א', 28/06/2015 - 03:15 אם הטייסים והדיילים יגיעו עם עקבים-אנחנו גם דיילות .. למה אין דילות שמנות נכתב ע"י מוני ... ביום א', 28/06/2015 - 19:46 דיילות .. למה אין דילות שמנות ואף אחד לא מוחה .?אם הוחלט שיותר אלגנטי זה עקבים אז אילו תנאי העבודה מי שלא רוצה שלא תעבוד. ותלמידות בית ספר למה בים אסור שבנות תלך רק אם בגד ים רק חלק תחתון ואף אחד לא צועק אפליה..? כניראה שבכל זאת יש הבדל בין בנים לבנות. לגבי המכנסונים, פשוט הדבר נכתב ע"י דמגוגיה בגרוש ביום א', 28/06/2015 - 23:29 לגבי המכנסונים, פשוט הדבר שאצל הבנים זה לא אישו אלא מטעמי נוחות בלבד, בניגוד לבנות שחושפות את הרגליים מטעמים מובנים שבגילאים כאלו חובה לעצור את ההפקרות. חד וחלק. ואני אומר את זה כאב לבנות בגילאי ביה"ס. אנחנו רוצים לגדל דור של בנות איכותיות לא מופקרות. לגבי אל על, אף אחד מהמגיבים פה לא טס איתם בעבר ובהווה מסיבות אידאולוגיות. אלא אך ורק משיקולי נוחות או מחיר אז תפסיקו לאיים איומי סרק, אם אל על תהיה זולה בשקל אחד אתם תרוצו על ארבע אוי איזו צביעות. בחייך אתה לא נכתב ע"י יהודה ביום ב', 29/06/2015 - 08:36 אוי איזו צביעות. בחייך אתה לא מבין את ההבדל בין בת עם מכנסונים קצרצרים לבן עם מכנסיים קצרים ואני כותב בכוונה מכנסונים אצל הבנות כי מדובר על מכנסונים קצרצרים ולא כמו של הבנים אז אל תיתמם כאילו אתה לא נבין מה ההבדל ואת הקוראת איך היית מרגישה כשבן זוגך היה בוהה במכנסונים תפסיקו עם מסע הצביעות אתם/ן יודכים/יודעות בדיוק את ההבדל. דיייי עם הצביעות. תהיה כנה ותגיד שאתה רוצה בנות עם נכנסונים כי זה עושה לך את זה ולגבי העקבים . כל אחד מבין שזה מכבד את הלקוחות כולל את הלקוחות הנשיים שמארחים אותם עם עקבים. רק מה,? במקרה של העקבים זה מובן שזה פחות נח וצריך באמת למצא רעיון נח יוצר מעקבים. אבל. סתם שאלה דיילת יקרה שאת יצאת לנשף ללילה שלם תצאי עם עקבים , נכון? אז למה אנחנו הלקוחות שמשלמים 1200 דולאר ויותר לכרטיס לא תכבדי אותנו. אני אישית מוותר על הכבוד הזה אבל יש לקוחות שזה אולי מפריע להם? בדיוק כמו שאת יוצאת למסיבה את מבינה שעקבים זה יותר מכובד אז תחשבי על זה לדעתי אם מותר ללכת עם בגד ים נכתב ע"י רובי ביום ב', 29/06/2015 - 16:31 לדעתי אם מותר ללכת עם בגד ים בים או מיכנסון .אפשרי גם בבית הספר ללכת עם בגד ים אחיד. לא יקרה שום דבר הצביעות מתחילה בים מה ההבדל בין הים לבין הבית -לקולנוע לקניות לאולם חתונות או לכל מקום ציבורי אחר..אין שום חוק בעולם שאוסר ללכת עם בגד ים הרחוב בקולנוע או בבית ספר.כך גם לבנות יהיה נעים לא חם ולבנים לשטוף את העיניים בבית הספר לדעתי גם בעבודה היינו הך וגם הדיילות צריכות לבוש אחיד גם בלי עקב פשוט לפוש חוה מה רע בזה......אבל הצביעות חוגגת תחשבו על זה בואו נפגין למען בגדי ים בבתי ספר ובכל מקום קניונים וכו למה לא, שהמדים יהיו מכנסונים נכתב ע"י כוכב ביום ד', 01/07/2015 - 02:36 למה לא, שהמדים יהיו מכנסונים/טייץ וכפכפים חולצת בטן ומסטיק תמידי בפה. מה עם קצת אלגנטיות?תרבות? בשלב הבא נסתובב כולנו עם תחתונים וזהו בבית הספר (לפחות) לחייב בגדים נכתב ע"י יפה יוסף ביום ד', 01/07/2015 - 13:28 בבית הספר (לפחות) לחייב בגדים צנועים לשני המינים ותלבושת אחידה. די עם ההפקרות.ממשלה חלשה.ובקשר ליופי והעקבים של הדיילות המגיבות לא מבינות שזה בשביל הגברים בלבד לכן אין קשר לרוחב ונוחות הכסא. אם נוח לך לבוא לעבודה כאשר נכתב ע"י שוב מדברים על א... ביום ד', 01/07/2015 - 13:47 אם נוח לך לבוא לעבודה כאשר הגברים שיושבים לצידך מחוייבים להגיע עם חולצה סגורה, מכנסיים ארוכים ונעליים סגורות עם גרביים אז כנראה שאת צריכה להגיע על עקבים כי את צבועה. שנים טסתי באלעל ולא ירדתי נכתב ע"י א. גל ביום ה', 02/07/2015 - 11:50 שנים טסתי באלעל ולא ירדתי ממאה אלף מייל בשנה.. ב 2005 עברתי לשדות זרים והתחלתי לחלק את הטיסות בין קבוצת סטאר אליינס ואלעל.. היום אני טס רק סטאר אליינס ולא רוצה לחשוב על חזרה לסיוט עם אלעל.. הציונות נגמרה לי ברגע שהייתי רשום לטיסה מלוס אנג'לס לתל אביב ולא הצלחתי לשנות מושב אמצעי לחלון, או למעבר או לעסקים.. זה היה סיוט שלא אשכח לעולם !! אלעל רוכבים על נושא הבטחון ועושים הכל על מנת לגרום לנוסעים שלהם לסבול.. זה מתחיל בתורים הענקיים בצ'ק אין, ממשיך בדחיסת הנוסעים במושבים צפופים, מחמיר ביחס הצוותים וחוסר המוטיבציה המוחלט שלהם ונגמר באיחורים בהמראות ונחיתות, במיוחד ביציאה חזרה מחו"ל לישראל.. מעבר לכך, מועדון הסובל המתמיד שלהם הוא מהמוגבלים והחלשים בעולם.. יכולת מימוש אלפי נקודות היא נמוכה ולעתים קרובות מאבדים את הנקודות או שלא ניתן לממשם בשל סוג הכרטיס.. אבל פראיירים לא מתים אלא רק מתחלפים, במיוחד עם הג'וקר UP.. שישמור אותנו אלוהים כי אני לא רוצה להזכיר את נושא התחזוקה הירודה ואת כל חזרת המטוסים לאחר המראתם בגלל דום מנוע באוויר ושאר ניסים גלויים.. הכי קרוב לבית? השאלה של מי.. בטוח לא לבית של מנכ"ל החברה וטייסיה.. אני נוסע מתמיד בדלתה עם מעל נכתב ע"י חן ביום שבת, 04/07/2015 - 20:54 אני נוסע מתמיד בדלתה עם מעל 100,000 מייל בשנה. הפסקתי לטוס באל על בשנת 1986 בשל הזילזול בנוסע.. לא מתכוון לחזור עד סוף חיי. אני כותב מטיילננד. טסתי מנתב נכתב ע"י גונן ביום ב', 06/07/2015 - 12:34 אני כותב מטיילננד. טסתי מנתב"ג באל על אחרי שנים שלא טסתמ באל על. המושבים כל כך צפופים שאוליי כדאי לבדוק מהו התקח הבינלרומי למרחק ביח המושבים. כי נחתנו בבנקוק ומשל לקחנו טיסה פנימית באמצעות טאיי אייר ליינס ההבדל היה שמייל וארץ המרחק מהברכיים למוש מלפנים היה חופשי כמעע 15 ס"מ מהברך למוש מלפנים. לכ אטוס יותר באל על . המחיר גבוהה יותר השירות סביר לכ מצפה לאירוח vip . אבל לשבת 10 שעות בצינוק ועוד לשלח 1,500$ במקום 1,199$ בחברה אחרת זה לה הוגן כל העובדים שלהם מתנשאים בקטע נכתב ע"י כולם שם יודעים ... ביום ג', 07/07/2015 - 19:28 כל העובדים שלהם מתנשאים בקטע כמעט זומבי, גורמים לך להרגיש עלוב כאילו הם יודעים משהו שאתה לא. מושבים צפופים , אוזניות מפגרות שבנויות כך שלא תוכל להשתמש באזניית פרטיות. מבחינה בטחונית אם לא תגיד את ״התשובות הנכונות״ בטיסה מחול לארץ יפשפשו לך בתחתונים בהתלהבות יתרה מאחורי פרגוד עלוב. אין איחור שהוא לא מוצדק ולגיטימי. קיצר בשוק החופשי לא הייתם מחזיקים מעמד חודש מאז שניסו לגבות ממני $500 נכתב ע"י לא טס באל על ביום ד', 08/07/2015 - 03:44 מאז שניסו לגבות ממני $500 נוספים כי עלה מחיר הדלק בעולם! המחיר אף פעם לא עלה בשיעור כזה, ומה קורה כשהוא יורד? מאז אני רק עם יונייטד. טסתי עם united הרבה שנים. נכתב ע"י Ariella ביום ד', 08/07/2015 - 17:26 טסתי עם united הרבה שנים. אחרי שתי הטיסות האחרונות עם איחור של 6 שעות . אני אטוס בפעם הבאה באל על. עקבים או לא. לא מעניין אותי. מכנסיים קצרים לבית ספר _תכנות לגבי אופן המכנסיים לא מסובך להגדיר תלבושת דיילות הינה באחריות נכתב ע"י שימי ביום א', 12/07/2015 - 23:48 תלבושת דיילות הינה באחריות המעביד של הדיילות ואין להתנגד לתלבושת בתקשורת וזכותו של המעביד לקבוע את קוד הלבוש, ולקבוע לבוש לזכרים ולבוש לנקבות ולא יתכן שיבואו וישוו את תלבושת הזכרים לנקבות. וכל דיון בנושא מעבר לכך הוא מיותר ומטרתו רק למלא עוד משבצת דיון. לגבי תלמידות לצערי זאת בושה וחרפה שמגיעות תלמידות בבית ספר תיכון בעירום של שמונים אחוז ורוצים שהגברים המסכנים גם ילמדו. חייבים לעשות לזה סוף. מי שרוצה להיראות בעירום מלא או כמעט עירום שיעשו זאת לאחר הלימודים אבל לא ולא בכותלי בית הספר. כשם שהגברים לא מגיעים עם בגדי ים לבית הספר כך לבנות אסור שתבאנה עם בגדי ים או פחות לבית ספר

בבית ספר: תילבושת אחידה כמו פעם , כמו בהרבה בתי ספר מכובדים ברחבי תבל זה סוגר את כל הבעיות לרבות הבדלי הכנסה בין התלמידים. דיילות? כן אני רוצה דיילת נאה ומטופחת על עקבים עם איפור סולידי ומטפחת משי על הצוואר...למה? ככה, כי זה יותר יפה ....ובשביל המחיר שאני משלם אני מבקש יותר יפה אחרת אני נוסע עם החברה המתחרה ...סוף עניין...שבת שלום..

איפה ההגהה?

מה זה הדבר הזה? על מה הן בכלל מתלוננות?!?!?!אם הן דיילות ברור שהן צריכות להתלבש בהתאם ולמי שלא מתאים אז שלא תיהיה דיילת!

אגב, לא משלמים לדיילים על זמן קרקע כך שזמן העקב שהתווסף הוא על חשבון הדיילת, כך גם העיכוב בטיסה והתדריך שלפני העלייה למטוס...