תחל שנה וברכותיה - תמונת רימונים בבית ספר
אסף הירשפלד

ושוב יוצאים לדרך – שנה חדשה בחינוך המשותף

פתיחת שנת הלימודים היא התרגשות כפולה בשבילי: הבן שלי, אלון, עולה לכיתה א' וההתרגשות בשיאה. לזה נוספת ההתרגשות מפתיחת המסגרות החדשות שלנו

פתיחת שנת הלימודים השנה, היא התרגשות כפולה בשבילי: הבן שלי, אלון, עולה לכיתה א' וההתרגשות בשיאה, לזה נוספת ההתרגשות מפתיחת המסגרות החדשות שלנו

ארבע מסגרות הצטרפו אלינו השנה - בגדרה נפתח בית ספר משותף; גנים חדשים נפתחים בגבעת שמואל וברחובות; אנו חוזרים ללוות את המסלול המשותף בביה"ס "נווה עוז" שבראשון לציון.

המסגרות הוותיקות שלנו הולכות ומתפתחות: בביה"ס "קשת התקווה" שבאליקים התרחבה כיתה א לכדי שתי כיתות וכך גם בביה"ס "יחד אושא" שברמת גן. בביה"ס "בראשית" בבנימינה – גבעת עדה, עולים חלוצי בית הספר לכיתה ב' ובמסלול המשותף בביה"ס "רבין" שביבנה, כבר עולים לכיתה ג'. גני הילדים שלנו בכרמים, באליאב ובהר גילה ממשיכים לחנך ילדים שעבורם חינוך משותף הוא דבר טבעי ומובן מאליו. אנו ממשיכים לתמוך בחטיבת הביניים המשותפת "קשת" שבמזכרת בתיה.

ילדים בבנימינה
ילדי בית הספר בראשית בבנימינה מודדים תלבושת אחידה

אם חשבתם שזה הכול – אז לא. ישנן עוד פניות: עוד ועוד הורים רוצים שהילדים והילדות שלהם יחיו ביחד, ורואים בכך את הדרך הנכונה להיות חברה אחת – מגוונת, מכילה שחיה את המשותף ומאמינה כי זו הדרך לקיומה של החברה הישראלית היום ובעתיד.

אדם תועה ביער. הוא מחפש את הדרך ומוצא אדם נוסף, תועה כמוהו. מתברר ששניהם אינם יודעים את הדרך: הם יודעים כי בדרך שהלכו עד כה אין טעם להמשיך ללכת – עכשיו הזמן ללכת יחד, ולחפש דרך חדשה.

מזמינים אתכם להצטרף אלינו לשנה חדשה, בדרך חדשה.

פתיחת שנה בגדרה
פתיחת שנה בבית ספר קשת גדרה