גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים
שלומי צ'רקה

גם שמיים עוטי ערפל מפיקים אור נעים

20 שנה לרצח יצחק רבין, הם גם 20 שנה לקיומה של צו פיוס. ההלם הצית תהליכים רבים בישראל. וגם המייסדים של העמותה חשו דחיפות לפעול למען דיאלוג בחברה הישראלית. זה היה צו השעה. זו הייתה שעה לפיוס. 20 שנה אחרי אוהל ההדברות הראשון שהציבה צו פיוס בכיכר, ועכשיו בתי הספר המשותפים לדתיים וחילונים משגשגים, במחנה המשותף בכל קיץ, מבלים מאות בני נוער חילונים ודתיים, ומולידים אפשרויות חדשות של חיבור.

פרויקט מיוחד במלאת 20 ימי זיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין. יצרו: עינת ברזילי ושלומי צ'רקה

צרקה פרויקט רבין

כשירו בראש הממשלה, הסתיו בדיוק התחיל והכל נראה עגום ומערבל.

20 לרצח רבין

זו הייתה שעה חשוכה. גיששנו בתוך הסופות ולא מצאנו את היציאה. חומות גבוהות של ניכור וחשדנות צמחו בינינו

20 לרבין

לא ראינו כלום בחושך אז הדלקנו נרות.  

20 לרבין צרקה

השאלות לא הפסיקו להטריד: איך קרה? לאן מכאן?  ואז הבנו שכדי למצוא את הפתח נהיה חייבים להיעזר אחד בשני. הרמנו את הראש והתחלנו לשאול: סליחה, מה השעה? הגיעה השעה?  סליחה גבירתי, את מכירה את הדרך? היית פה פעם?

 

20 לרבין

שנים עברו וכולנו נשבענו שלא משנה מה יקרה, בחיים לא נרגיש ככה שוב. ובאמת קרו הרבה דברים. והחזקנו ממש חזק כדי לא לשקוע בחושך ההוא, המערפל.

התחלנו לדבר. בהתחלה באוהלים, בכיכרות,  במאמרים בעיתון.

רביןמחנה צרקה

 

החלטנו שהילדים שלנו כבר לא יחכו עד הכיכר כדי לדבר. אפילו התחלנו להיפגש בדרכים הראשיות, לא רק באוהלי הדברות בכיכר. הבנו שיותר חשוב להוסיף אור מאשר להילחם בחושך.

שי צ'רקה 20 לרצח רבין תמונה 6

ואנחנו מתכוונים בהחלט להמשיך, עד שנסנוור את הרחובות. עד שלילה כיום יאיר..

 

מאמרים נוספים מאת שלומי צ'רקה
מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות

מרגש נוגע מדויק

נפלא! האיור הראשון עם המטריות פנטסטי במיוחד.

כתבה הזויה רחוקה מהמציאות!! בגילי 65 אני היטב זוכרת שמזג האויר היה קייצי והימין שמח בסתר ליבו שרבין כבר איננו!! לא עצב ולא נעליים....רק אחוז קטן של שמאל שרקד על הדם!! החיים המשיכו כרגיל ולא חסר לאף אחד

הכתבה אינה משקפת את המציאות!! השמאל הרגיש על הגובה והיה זילזול נוראי לכל הדתיים עד שביבי עלה לשילטון ואז התהפכו היוצרות!! שכחנו את רבין ופרס חתר ללא הרף תחת נתניהו! טייל ברחבי העולם לגייס מיליונים לארכי רוצח ערפת!! מי זוכר?

אני שמעתי זאת מפי הרב יואל בן-נון, מילה במילה: "יואל, לא יהיה שלום". הרב בן-נון: "רבין, אז למה חתמת"? רבין: "יואל, לא היתה לי ברירה, זה מה שהעם רצה".

לכל הדרדקים אוהבי הבכי והניחומים, די מספיק. שבועות יושבים ובוכים על דבר שהיה, סתם בן אדם אלכוהליסט ללא חוט שידרה שנגרר אחר פרס, שהיום משום מה מכבדים אותו. בן אדם שחוטר ואינו יודע לאן,מסית ומחרחר עוד מימי בן גוריון. יצחק רבין היה תמים ולא הבין מה עומד לקרוא, כשלידו פרס שהובילו לאוסלו שמביאה עלינו עד היום השפלה עם המרצח עראפת.

אני כחניך כבחור צעיר כתלמיד עוד בהיותי בזמן הרצח הייתי בן 10וחצי והיום אני בן 30וחצי תומך ומעודד ומוקיר ומכבד ומאמין ומעריך אני את פועלכם ואת רצונכם ואת עזרתכם ואת דרככם ואת אמונתכם ואת שיתוף פעולתכם לקירוב הלבבות ולאיחוד הקרעים בין כל קצוות העם הרופפים כיום וכל חלקי העם

להלן מדברי אורנה בן דור דף פייסבוק שלה פורסם בעיתונות "עכשיו הוא שר( הכוונה לראש הממשלה) הכלכלה ואנחנו לא עושים כלום. מקטרים.... תגידו גם כשהיטלר עלה לשלטון הגרמנים "הבסדר" קיטרו אבל המשיכו בשיגרת יומם?" נא להעביר פורסם בדף הפייסבוק שלה

שונא יהודים אנשי מדון וריב רוצה בשינאת חינם שינאה בינינו ואיך נעשה שלום עם הערבים כאשר שינאה מבעבעת מאנשים כאלה?