פורים תשע"ו: מלך ליום אחד
יונתן יבין

פורים תשע"ו: מלך ליום אחד

די, אני רוצה להיות ביבי, לפחות ליום אחד. למשוך בכתפי ולגחך באדישות למראה בולדוזר הקיום ששועט לעברי, להפסיק לאכול מרורים ולהרף קט ללקק דבש. יונתן יבין מתחפש לביבי נתניהו

הבחירה היתה קשה, כי גם שרת התרבות מירי רגב הגיעה לגמר הגדול. בכל זאת, כמה הזדמנויות כבר יש, אפילו לליברל כמוני, להתחפש לאשה? הטיעונים נשקלו בזהירות, ובסופו של דבר גברה החירות המוחלטת שממנה נהנה ראש הממשלה נתניהו, לעשות ככל העולה על רוחו מבלי שיקומו לו מתנגדים של ממש, על תשוקתי הבלתי ממומשת לשוב ולצווח "כפיים!" ו"קאט דה בולשיט!".

כי גם אני רוצה לגור בארמון ולרכוש מטוס סילון במאות מיליארדים, שעה שהמדינה שלי רעבה ללחם, לחינוך ולבטחון. גם אני רוצה לחמם את כס ראש הממשלה במשך שנים ארוכות בלי לנקוף אצבע, כשהישגי המוכח היחידי הוא עצם שבתי האינסופית על הכס. גם אני רוצה לצבוע את שיערי בצבע הלילך ולהתאפר במאה אלף שקל, להוציא 2.5 מיליון על נקיון המעון, ולרכוש ריהוט גן על חשבון הברון.

מה אגיד לכם? קצתי בחיי הענות הללו, אני רוצה להיות מלך, לפחות ליום אחד. כל ימי אני מסתובב ומתייסר בשאלות קיומיות, ובזמני הפנוי דופק חשבון לזרים. איך נגמור את החודש? מה יגידו השכנים? מה יהיה על חינוכו של ילדי? איך נחצה בבטחה את הכבישים שנמלאו רוצחי-תנועה? מה יהיה עם הטלוויזיה המטמטמת שלנו, ומה שוב רוצה מחיי ענת מהבנק?

די, אני רוצה להיות ביבי, לפחות ליום אחד. למשוך בכתפי ולגחך באדישות למראה בולדוזר הקיום ששועט לעברי, להפסיק לאכול מרורים ולהרף קט ללקק דבש, ולפחות גלידת פיסטוק בעשרת אלפים שקל. יותר מזה, מרתק אותי להנהיג כך אומה שלמה, שככל הנראה כבר פשוט לא אכפת לה מעצמה. איך אחרת היא מרשה לאיש הזה, המאופר וסגול השיער, שאצלו כנראה כן כל יום פורים, להמשיך בעדלאידע הבלתי מסתיימת שלו?

סיפרתי על תכניתי לחבר, והוא אמר לי: "אל תשכח שלמלך הזה יש גם מלכה".

ובכן: כנראה שבכל זאת אתחפש השנה למירי רגב. 

מאמרים נוספים מאת יונתן יבין

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

עוד רגע קט בתי הספר יפתחו שוב את שעריהם ומאות אלפי תלמידים ישובו לשנת לימודים נוספת או יתחילו אותה לראשונה.

תגובות

עוד מקק שואף ליהיות יצור בעל תבונה.