פורים תשע"ו: שריף חדש בא לעיר
שמוליק דניאלס

פורים תשע"ו: שריף חדש בא לעיר

כעבור מספר ימים נתלתה מודעה גדולה על גזע עץ האקליפטוס. השריף החדש הודיע כי כל מקרה פשע או תלונה יובא לבדיקתו והוא יכריע. עו"ד שמוליק דניאלס מתחפש לשריף פולי

השם האמיתי שלו היה פול אבל כולם קראו לו פולי. גם אמא שלו. מגיל צעיר היה ברור לפולי שכשהוא יגדל הוא יהיה שריף. הוא אהב להשליט סדר וסמך רק על חושיו החדים.


היה זה צהרי יום לוהט בעיירה מנומנמת ומאובקת, כאשר ענן אבק נראה למרחוק. השריף החדש הגיע. כולם הכירו את פולי השריף, משליט החוק והסדר ששמו יצא למרחוק כמי שיודע להגיע לחקר האמת במהירות וביעילות.

מגף שחור מצוחצח עם דורבן בקצהו נראה על מדרגת הכרכרה ותוך פחות משניה עמד פולי במלוא קומתו ובמדיו המצוחצחים במרכז העיירה והביט סביבו.


עץ אקליפטוס גבוה ועב גזע היה נטוע במרכז הכיכר. מצד ימין עמד מבנה בן שתי קומות ששימש גם כבית משפט וגם כתחנת המשטרה ושדרה של בתים וחנויות עמדו משני צידי הדרך.
"אני כבר אשליט פה סדר ומהר" הרהר פולי בליבו.


כעבור מספר ימים נתלתה מודעה גדולה על גזע עץ האקליפטוס. השריף החדש הודיע כי כל מקרה פשע או תלונה יובא לבדיקתו והוא יכריע בו.  
א' כמו כל אנשי העיירה הביט במודעה ושמח: "סוף סוף יעשו כאן סדר" אמר לעצמו. "אבל מה בעצם שם משפחתו של השריף החדש ?" הטרידה אותו תמיהה לא ברורה שחלפה מיד.  


עברו ימים ושבועות, תלונות נבדקו, נאשמים הורשעו וגזרי הדין נתלו על הגזע הגדול במרכז הכיכר.
דפיקות נשמעו בדלת ביתו של א'. השריף עמד בחוץ והביט בו בעיניו החודרות: "הגיעו לאוזניי לא מעט שמועות, שנינו יודעים שאתה אשם. בוא אתי בבקשה".


בתא המעצר המלוכלך זרוע גזירי עיתונים ישנים על מזרן מרופט, ישב הנאשם א' וראשו ספון בין ידיו. מחשבות מילאו את ראשו: "במה לעזאזל מאשימים אותי ? מה כבר עשיתי ?"  מהצוהר הקטן בתא המעצר ראה את השריף ניגש אל גזע העץ הגדול ומדביק עליו את גזר הדין, מרחוק הבחין באותיות הקטנות של שמו.


רוח קלה נשבה ומבטו של א' צד חלק קטן מעיתון קרוע כשתמונתו של השריף מתנוססת עליו. הוא נטל אותו בידו ואז לראשונה ראה את שם משפחתו של השריף. גרף. שמו המלא של השריף היה פולי גרף.

מאמרים נוספים מאת שמוליק דניאלס

עוד רגע קט בתי הספר יפתחו שוב את שעריהם ומאות אלפי תלמידים ישובו לשנת לימודים נוספת או יתחילו אותה לראשונה.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.