פורים תשע"ו: הישראלי הממורמר
אלישיב רייכנר

פורים תשע"ו: הישראלי הממורמר

גם אם החיים שלנו לא לגמרי תותים, הבכיינות והתמרמרות פשוט לא עומדות במבחן המציאות. אלישיב רייכנר מתחפש לישראלי הממורמר

בקבוקים ריקים, אריזות אוכל נטולות תוכן וחבילת טישו גדולה לניגוב דמעות - אני מתחפש השנה לישראלי הממורמר שעסוק כל היום בבכי נהי וקריאות שבר: 'אכלו לי שתו לי'. ההתמרמרות הישראלית חוצה מגזרים.

השמאל מתבכיין כבר חודשים שהממשלה עומדת לקחת לו את התרבות, את התקשורת, את החינוך ואת החיוך. הימין מתבכיין כבר שנים שהתקשורת הסמולנית לא נותנת לו במה ופתחון פה. בעיתון 'הארץ' זועקים גוואלד על כל תכנית ועל כל התבטאות של שר החינוך, בלי קשר לתוכן, ובתכנית הפטריוטים בערוץ 20 לא מפסיקים לעסוק במידת האיזון של גלי צה"ל. החרדים בוכים שהרפורמים גונבים להם חתיכה מהכותל והדתיים הליברליים זועקים שהחרדים גונבים להם את המקווה. הישראלי ברחוב בוכה שאין לו דירה ושאין לו תחבורה. שיקר בסופר, ושמפחיד ברחוב.

אבל בסוף, גם אם החיים שלנו לא לגמרי תותים, הבכיינות והתמרמרות פשוט לא עומדות במבחן המציאות. הנה, רק בשבוע שעבר פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שורה של מדדים הקשורים לאיכות חיים. מכל הנתונים עולה שאיכות החיים בישראל נמצאת במגמת שיפור בתחומים רבים. 84% מרוצים באופן כללי ממקום המגורים שלהם. תוחלת החיים בעליה, שיעור המרוצים מהחיים עלה בעשור האחרון וכך גם שיעור האנשים שחושבים שחייהם עוד ישתפרו.

אל תתנו לעובדות לבלבל אותנו. אנחנו פשוט אוהבים לבכות שדופקים אותנו, להרגיש מסכנים, לחוש מקופחים.  תחפושת של קרבן תהלום אותנו. תהלום בנו. שתהלום. אנחנו אוהבים לחטוף מכות.

מאמרים נוספים מאת אלישיב רייכנר

אם הייתי יכול להוסיף עוד תכנית לתכניות הלימודים של שנת הלימודים החדשה, הייתי מוסיף תכנית להורים וקורא לה תכנית ההרגעה והאמון. כן. הורי ישראל. שתו כוס מים, ותירגעו בבקשה.

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות

אתה מנותק. החיים פה הרבה יותר רעים מסתם להתבכיין ולהתמרמר,הם ממש חרא.

זה מתפרסם באתר "צו פיוס"? מאמר כל כך מתנשא ומלא קראתי מזמן.