התהפוך כושית חברבורותיה?
יהודה נוריאל

התהפוך כושית חברבורותיה?

האם ח"כ סמוטריץ' היה דורש להפריד בחדר הלידה בין רעייתו ובין אשתו הכושית של נביא האומה, משה רבנו, שהוציא אותנו מעבדות לחרות?  יהודה נוריאל מתכונן לפסח

הייתי מבקש לרגע את תשומת ליבם של בני הזוג רויטל ובצלאל סמוטריץ', ורבים העומדים מאחוריהם, ומפנה אותם אל אחד, משה בן עמרם שמו. האיש שבלעדיו לא היינו עם, ולא היינו כאן, ולא הייתה חירות, גם לא לחבר הכנסת של "הבית היהודי" ורעייתו להפיץ את דעותיהם ברבים.

 

פרק י"ב בספר במדבר הוא מהנפלאים במקרא, בעיקר בגלל שהוא מדבר על חולשות אנושיות. מרים ואהרון פשוט מקנאים באח המעט יותר מוצלח שלהם, חביבו של אלוהים. ומכניסים לו קטנה מאחורי הגב: "כי אישה כושית לקח". משה ספג עלבון במקום הפרטי והאינטימי ביותר, אהבתו לאישה כושית. בגלל שהיא כושית. ואגב, מסתבר שרבנו יכול היה לעשות, את מה שמדינת ישראל הדמוקרטית לא מתירה עד היום: לשאת אישה זרה. בהמשך הפרק הוא אף זוכה להגנה הנחרצת של אלוהים. אומר משהו על המקום בו אנו חיים עכשיו.

 

מרים ואהרון נטרו טינה למשה בשל העובדה שהחליט לחלוק את חייו עם אישה כושית. רויטל ובצלאל סמוטריץ' נגעלים מקרבה לאם ערביה בחדר היולדות, וחלילה ממגע ידה של אחות ערביה ברך הנולד. זוהי תגובה טבעית, או ליתר דיוק, לגמרי לא טבעית: רק המין האנושי הוא היחיד בטבע שעוין את עצמו, עד מוות, בשל סיבות כמו במי בחרת להאמין, את מי אתה אוהב, או כמה צפוף פיגמנט הצבע שלך.

 

ח"כ סמוטריץ', אגב, עקבי בעוינות הזו שלו: זה לא רק שהוא נגעל מערבים (כי הם מאמינים ב"אללה" ולא ב"אלוהים"), אלא הוא סבור שהומואים הם בהמות (כי בחרו לאהוב גברים ולא נשים), ונרתע מאנשים שתרבותם מזרחית (עושים "חפלות" במקום טיש. איחס). את כולם הוא מתעב, מכולם הוא נרתע – כמעט אפשר לקרוא לזה משנה סדורה, ואפילו, כפשוטה, תורת גזע. רק למה להעליב את המשנה והתורה?

 

והוא אינו לבד. סמוטריץ' – אגב, לא שם יהודי מדאורייתא - מבטא מה שרבים בקרבנו חשים. גזענות היא תולדה של הבניות חברתיות, פיקטיביות, שהפכו ל"טבענו" השני. היא תולדה, למשל, של פירוש מעוות בתכלית שקנה לו אחיזה גם בקרבנו, לתואר המחייב ונורא ההוד, "העם הנבחר". נבחרנו לחובות ולשמש דוגמא מוסרית, ולא לזכויות יתר ושימוש בהן לרעה. העם הנבחר, נו, היה כבר איש אחד עם שפם שאמר, "לא ייתכנו שני עמים נבחרים", בטרם פנה ליישם את תוכניתו השטנית.

 

כן, זהו המדרון התלול המפורסם, שאתה יודע איך הוא מתחיל אבל לא מדמיין איך הוא עלול להסתיים. מדרון שאנחנו כבר מתגלגלים בו תקופה ארוכה ואין כמעט איש שיגיד, עיצרו את השגעון. כי מהרגע בו בחרנו להעדיף אחד על אחר אך בשל אמונה, מין, גזע, צבע או מוצא, מהרגע בו ניתנת לגיטימיות לכלל הזה – אני טוב מהאחר, אני עם סגולה-בעיני-עצמי ואתה לא – הוא ירדוף את כולנו. יהודי על פני גוי, לבן על פני שחור, גבר על פני אישה, סטרייט על פני הומו, חילוני על פני חרדי, וחרדי-ליטאי על פני חרדי-מרוקאי – אין לזה גבול ואין לזה תחתית.

 

את הדברים האלה יש להדוף, ומייד. בפתח לחדר היולדות, בשער לחיים עצמם. כי מה לעזאזל אתם חושבים שיקרה לאם, ולתינוק שרק נולד, היונקים תיעוב ושנאה גזענית מרגע הולדתו? מה יקרה לאחות או לרופא, שבאו להציל חיים, לאפשר חיים, ונענו ביריקה לפרצוף? "אשתי לא תשכב ליד אישה שבנה עלול לרצוח את התינוק שלי", אמר סמוטריץ'. נבואה רעה שחלילה תגשים את עצמה – ואתה, ח"כ סמוטריץ', הבאת אותה עלינו.

 

משה, אם להזכיר נשכחות, לא רק נשא אישה כושית – הוא גם גאל עם עבדים, מפיץ בשם היהדות את בשורת החירות לעולם כולו. עדת סמוטריץ' מבקשת להנחיל בקרבנו מעמד של נוגשים ועבדים מודרניים, בשמה של "יהדות" חדשה וזרה. אני מאמין במסורת.

 

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות

גם אברהם לקח לו אישה מצרייה והביא איתה את ישמעאל אבי האיסלם והטיל אסון על העולם לפני 3000 שנה ועד היום . למה ? ניסתרות הן דרכי השם . אך אין אנו רשאים לשפוט ולא להרהר למה ואיך . אבל כן יש לנו זכות להסיר מעלינו את נגע האיסלם וחובבי האיסלם שמין הסתם זה אתם צוו פיוס

עצוב לקרוא את ההערה שלך.. מי שמך להלין על אברהם??

פופוליזם בגרוש..... ח"כ סמוטריץ' מתעב את האוייב..... אין קיום לאדם ולאנושות ללא שנאה של האוייב...זה רגש השרדות אנושית אוניברסלית..... בל נשכח שהאיסלם הערבי פורע ושוחט בנו מזה למעלה ממאה שנים...! ח"כ סמוטריץ' מבטא רגש אנושי של כל יהודי..... אומנם ח"כ סמוטריץ' הוסיף כמה ביטויים פופוליסטים אך היסוד בטענה טבוע בכל בן אנוש.....

מעניין מה היה אם מר וגברת סמוטריץ היו מביאים את התינוק שלהם הקדוש באמצע הלילה לבית חולים על סף מוות והיה רק רופא ערבי האם גם אז הם היו מתעקשים שיזעיקו רופא יהודי מהבית ?

מצטער להגיד את זה אבל זאת פשוט כתבה מביכה. כל כך הרבה שטויות וטעויות. מרים ואהרון קינאו במשה? מאיפה השטות הזאת? ומשה אמנם לקח אישה לא יהודייה אבל גייר אותה. סמורטיץ' לא רוצה להיות עם ערבייה בחדר הלידה אבל עם גיורת? אין שום בעיה בגיורת. פשוט כתבה מביכה

לצערי הכותב לא מבין את מה שהוא קורא( במדבר י״ב). וכנראה שגם לא את מה שהוא כותב! מרים ואהרון קינאו במשה?? מה שקורא(שגיאה מכוונת) כשקוראים טקסט ולא מבינים אותו (כותבים שטויות !!) מרים כאבה את גירושיו של משה רבינו מציפורה(אביה יתרו אימה ואחיותיה גוירו כ ה ל כ ה ). ולא רצתה שתהיינה גרושות נוספות לבעלים נביאים( אלדד ומידד) כמו ציפורה (משה נאלץ לגרשה בגלל תפקידו)שיופיה בלט כפי שעורו של כושי בולט מרחוק ליד ״ לבנים״.

חבל שהתקשורת היום מפרסמת כל דבר שהיא רוצה גם אם היא לא מבינה בו שום דבר... אפשר לראות שהכותב לא מבין מה הוא אומר ומדבר שטויות. מרים ואהרון ממש לא קינאו במשה וממש לא היה כאן שום קשר לגזענות. הכותב החליט לכתוב בכתבה כל מה שעולה לו לראש ובסוף בחוצפתו לקשר את זה למשה רבינו כדי כביכול לחזק את דבריו... עצוב שיש כאלה אנשים בתקשורת שמכניסים לנו שטויות לראש

ממש המאה 16-17

איזה צו פיוס לעזאזל כאשר מנהיגי המדינה והנבחרים אינם טורחים להיות דוגמה ומופת אך טורחים לדפן כיסיהם ולהבטיח כיסאותיהם! הכל אגו וחמדנות-או להיפך!

ציפורה לא הייתה כושית כלל. זה נאמר בתנ"ך בלשון סגינהור לפי כל הפירושים. אבל זה מה שקורה כשבור לומד על אברהם מסרטים ולא מהמסורת.

בכל מקום שמצוינות עובדות מביכות במקרא ממהרים כל מיני פרשנים הזויים ועושים פליק פלאקים באויר כדי לישב את המבוכה. שיהיה ברור,בשום מקום במקרא לא מדובר על גיור. לא כהלכה ולא שלא כהלכה. חוץ ממקרה אחד בפרשת אונס דינה. שם מאלצים את אנשי שכם לימול רק כדי שיוכלו לחסל אותם בעודם כואבים. התנך מלא נישואי תערובת שכמה ממי שנחשבים לגדולי האומה הם תוצאה שלהם. דויד, אמרנו?

אני תומך שיהיו איתי בחדר גם מחבלים שרצחו יהודים. זה לא מפריע לי בכלל. מי שמפריע לו לישון עם האויב אז יש להתחשב בו. ומי שלא מפריע לו או תומך בהם יש לאפשר להם להיות יחד.

נוריאל אתה פופוליסט מושבע השנאה שלך לימין ידועה על איזה צו פיוס מדובר עוכר ישראל

גם דוד המלך הוא נצר לרות המואביה

גם אם ציפורה אחותו קנאה במשה אסור היה לה לדבר על משה ,מי שקרא את הפרק י׳ב מבין שאח׳כ היה לה עסק עם הבורא שלא תדבר על המשה האדם הכי ענו עלי האדמות כמו שכתוב נפגע בצרעת כשלג כתוב

למרות הכול אחרי שדברה מה שדברה משה ריחם עליה וביקש ממנו להסיר מעליה את החטא ״אל נא רפא נא לה ״

פשוט בושה לקרוא את הכתבה הזאת! כל כך הרבה שטויות וטעויות. היא בכלל לא היתה כושית. הכוונה כאן היא לאישה יפת מראה(יש עוד הרבה פרושים על מה מבטא כאן כושית) אבל מה שבטוח שאין שום פרוש לגבי צבע עורה. ובנוסף משה ומרים ממש לא קינאו בו או כעסו עליו מסיבת היותה כושית אלא סיבה אחרת לגמרי שאפשר לקרוא עליה ברשי לכל המעוניין

יהודה נוריאל לך תלמד קצת תורה לא יזיק לך הכוונה לאישה כושית היא אישה יפה ולא במובן צבע העור כסיל וטיפש

כמה שטויות אפשר לרשום בכתבה הזויה בורות מה שמניעה פה לא כל דבר לוקחים הפשט (הכתוב) אלא ללכת למפרשים כגון רש"י ולראות בדיוק למה התכוון הכתוב כמה שהחילוניות ריקה מתוכן לא יאומן

נו באמת. צו פיוס? מה אתה יודע על סמוטריץ' הצדיק? אל תנסה למצוא את הדעה המערבית החולפת שלך בנותן התורה.. לך תילמד קצת. וקח איתך עוד כמה מהארץ.

אני חושב שסמוטריץ צודק גם אני לא רוצה לישון עם האויב מעדיף שיהיו איתי בני עמי ולא בני המחבלים. כבר היה לא מעט מקרים שאחרי שהיו בבית החולים וטופלו בידי יהודים ברגע שנירפאו קמו והלכו לרצוח יהודים. לכן אם נוריאל כלכך אוהב את הערבים הוא יכול ללכת לבתי החולים שלהם או לשלוח את המשפחה שלו לשהות אצלם בבית החולים אני בטוח שהוא ירגיש בבית שם.

נוריאל אתה בור וטיפש כמו כל השמאל שמחפש איך לפגוע ביהודים ולהשמיץ כל הזמן אותם. מילא אתה לא מבין תורה אבל למה אתה מפרסם את הטיפשות שלך ברבים?? עדיף לך להישאר בעיתון השמאל שלך ולהמשיך להשמיץ את ישראל ואת היהודים מה שהשמאל מומחה בו.

אשתו של סמורט׳ יכולה ללדת חופשי בספארי ברמת גן.

קורא ולא מאמין שישים שנה אני על היקום שישים שנה אני חי בארץ הנפלאה תמיד טענתי שיושב פה העם הנבחר ועם הסגולה והאור לגויים אוי כמה הקנאה אכלה אותי שלא השתייכתי ״לאחי״ לעם הזה ולפתע פתאום אחרי שישים שנה על הגלקסיה פקחתי את עיניי והתברר לי שזהו שלא בשפת הצעירים אלוהים כמה נאיבי הייתי אוי לבושה ואוי לאכזבה הלוואי שלא הייתי פוקח את עיניי וראה איך המציאות מתפוצצת לי מול הפנים ואני עוד חשבתי שאני בר מזל שנולדתי כאן.נכתב ללא שמץ של ציניות ומדם ליבי .נ.ב. אני לא שייך לעם הנבחר אלא לארץ ישראל האהובה!!!!!!!!!!!!!

נשמה תקרא רשי אישה קושית זה אישה יפה זה הפרוש אנחנו יהודים ולא רוצים להתערבב אם שער העמים

לא ידעתי שבאותו הזמן היו פלסטינים שרוצים להרוג יהודים.אבל לא משנה האמת העיקר השטויות.

בור. בשם אלוהים אתה מדבר על שוויון וכולם שווים???? מצווה דאורייתא להרוג כל עמלקי!!!! מתאים לסולם הערכים שלך? לא מתאים? זה ממש לא מעניין גם ככה תשמיץ אותנו ותשנא את כל עם הקודש אבל לגייס את אלוהים ואת משה לשטויות שלך זה ממש טמטום!!! משה רבנו מבקר את עם ישראל "ההחייתם כל נשמה"???? השארתם במלחמה בחיים נשים וילדים??? אם היינו לומדים את סולם הערכים מהם היה טוב אבל אתה שטוף שינאה ועקמומיות את מה הפלא שלא תנסה להבין. רק אל תוציא את עצמך מגוכח.