עבדים היינו, עתה בני חורין
קרני אלדד

עבדים היינו, עתה בני חורין

היינו עם של עם עבדים אבל זה נגמר. הכוח עובר לעם והוא דואג לעצמו במקום בו נכשלו משרדי הממשלה, המשטרה ואפילו הצבא. קרני אלדד מרימה את נס המרד

כשיצאנו ממצריים היינו עם של עבדים. הרבה זמן אחר כך, נותרה בנו עבדות אימננטית כל כך, שעדיין נשמנו כמו עבדים, הלכנו כמו עבדים, חשבנו כמו עבדים, אהבנו כמו עבדים. היה לנו מנהיג והוא הנהיג עם של עבדים. מעטים מרדו בו, כי מעטים חשבו שהם מסוגלים למשהו, פרט להיותם עבד. 

לעבדים ראוי שיהיה מנהיג יחיד וחזק. וההפך, אם נחשוב על זה , שלטון טוטליטרי יכול להחזיק מעמד רק אם נתיניו יודעים שהם לא ראויים למשהו טוב מזה, ושלהם עצמם אין כוחות נפש יותר מלמנהיגם. 

ועכשיו, תפקחו את העיניים, תסתכלו סביב. כמה רחוקים אנו משם. כמה בני חורין אנחנו. ישבתי השבוע באחת מועדות הכנסת הדנה בבניה בלתי חוקית ביו"ש. בוועדה ישב גם האלוף פולי מרדכי, איש גדול, חזק וחשוב, וגם כמה בחורים צעירים מעמותת "רגבים". האלוף מרדכי הוא מתאם הפעולות בשטחים, כלומר, זה האחראי על מיפוי והריסה של בניה בלתי חוקית. ראש הועדה, ח"כ מוטי יוגב, הציע לו לקיים פגישות עבודה סדירות עם עמותת רגבים, כי הם עובדים כל כך הרבה יותר טוב ויסודי ויעיל מהצבא בנושא הזה. הכח עובר לעם. 

Power to the people! קראו אבותינו בשנות השישים. אז הם לחמו נגד ריכוזיות יתר, נגד הדיקטטורה של הממשלה, של ה"מערכת". אולי הקריאה שלהם, אולי תהליכים אחרים, הובילו אותנו למצב בו היום, אין צורך לצעוק עוד. הכח עבר לעם, בין אם ירצה בו, בין אם לאו. 

אנו רואים את חילופי השלטון: עמותת "עד כאן" החושפת מעשים פליליים של עזרא נאווי ושות', עושה את העבודה שהיינו מצפים שתעשה משטרת ישראל. 

עמותות כמו פעמונים מדריכות את הציבור להתנהלות צרכנית נכונה. עמותות חסד כמו "יד שרה" מעניקות ציוד רפואי במקום משרד הבריאות. עמותות כמו פתחון פה מאכילות רעבים לקראת פסח. 

רנסאנס העמותות לא בא כמרד, או בגלל קפיטליזם מופרע, אלא בגלל הוואקום הנוצר כשהגופים האמונים על כך אינם ממלאים את תפקידם. כשעמותת התיירות של המועצה לא פועלת – בא בית ספר שדה וממלא את מקומה. כשמח"ש אינה עושה את תפקידה – בא הפורום המשפטי למען ארץ ישראל וחוקר מי היו השוטרים האלימים אז, לפני עשור בעמונה, כשהמשטרה ניסתה לטייח. חוקי הטבע קבעו שאין וואקום בעולם. 

אך ישנם מוסדות שטרם התעוררו לשינוי, כמו בתי המשפט והפרקליטות, שצועקים עד לב השמיים כשנשמעת ביקורת מקיפה ועניינית בנוגע לתפקודם. הם כה מורמים מעם, שכבר מזמן לא הרגישו את הדופק שלו, ולא שמו לב כמה מהר יצאנו מהגולה והעבדות המחשבתית, והתחלנו לחשוב לבד. 

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

עוד רגע קט בתי הספר יפתחו שוב את שעריהם ומאות אלפי תלמידים ישובו לשנת לימודים נוספת או יתחילו אותה לראשונה.

תגובות

מעם שיצא מעבדות לחרות, הכנסנו עם אחר לעבדות

איזו עמותה בימין מטפלת בילדים שרופים ?

מעניין שמבחינתה של קרני אלדד עמותות פרטיות יכולות לטפל רק בנושאים שלרוחה, כמו בניה בלתי חוקית בשטחים (של מי אגב? של יהודים? פחחחח), וכמו השוטרים שהתפרעו בעמונה לפני עשור. אבל שארגונים פרטיים יעסקו במה שעושה צה"ל בשטחים? מה פתאום, זה כבר לא נחשב חלק מכוחו של העם. הם בכלל לא העם, אלא חבר בוגדים.

יש רזרבות עצומים בממשלה אבל זה הולך כמובן לחילונים מיוחדים אבל לצורכי העניים כלום למה יש עמותות חרדיות שילכו אליהם וכמה יכולות העמותות לתת וכמה נותנים לעומת מליארדים כשמכניסים למקומות אפלים וכמובן הממשלה מאשרת על פי חוק שגוזל מפיות של ילדים חוק זה חוק מעוות

קרני אלדד .את פשוט רואה מציאות. פאשיסטית. לספר לך על שכן שלא ממלא אחרי צו בית משפט וביתו לא נהרס ! אין שום גוף וולנטרי שאוכף את החוק בתחום הקו הירוק. זה מוכיח שחוק מעבר לקו שונה. אני אגלה לך סוד. אין שום גוף דתי שהוא וולנטרי. אין דבר כזה וולנטריות בדת. את "רקובים" ממנים תקציבי הפרטהייד. אתם ואת לא ממלאים שום וואקום. וואקום צריך להתמלא האוויר ולא בציקלוןB. עשי טובה אל תלמדי אותנו מה זה צדק או וולנטריות

יום יבוא והאזרחים יגלו שקרני וחבריה שדדו מליארדים רבים לעמותות ופעילויות לא חוקיות בהתנחלויות. את הכסף של ישובי עוטף עזה והפריפריה לקחו חבריה ה״אידאולוגים״ של קרני לישובים הזויים ולא חוקיים.

זה הפיוס של צו פיוס? תמיכה במוטי D9 יוגב? נגד פולי מרדכי והצבא. זכותה של גב' אלדד להחזיק בדעותיה אבל צו פיוס בין משיחיסטים ופשיסטים הוא מזויף.

קרני היקרה שגרה בעצמה במאחז לא חוקי בנחל ..ולא הסכימה להתפנות מי כמוה מבינה מה זה לקחת את החוק בידיים. העמותה למען קרני.

ראיתי שאת מציעה למתנגדיך לעזוב את הארץ. זה פיוס? זה ביטוי של חירות? זה ביטוי של סובלנות? או שזה עבד כי ימלוך?

את זיוף אחד גדול. מעשיך דעותיך ודומיך יביאו לחורבננו. לי כבר לא משנה בקרוב בן 70. חבל על ילדינו נכדינו. אנשים כמוך הרסו הורסים ויהרסו את כל המפעל שהקימו בארץ הזו. התנחלות היא שקר. מתנחלים הם סרטן.

צו פיוס למי שמתיישר עם המתנחלים.

כרגיל בולשיט מפוצץ בסיסמאות ריקות שכתובות בלשון מתחנפת אל "העם" ..כמו השקר שאתם אוהבים להגיד 'הבועה התל אביבית' שכביכול שמאלנית בזמן שאתם מתעלמים שהרוב בתל אביב נם שכונות הענק דלפעמים גדולות יותר מערי פריפרייה שלמות ,כגון: התקווה,כפר שלם,קריית שלום,תל כביר,יד אליהו,שפירא ושכונות יפו היהודיות והערביות !! אי אפדר לעבוד עלינו גברת, מצטער אנחנו כבר מחוץ למטריקס