הזייפנים
אבישי עברי

הזייפנים

שוק המורשות המזויפות הוא שוק בפריחה. זו כנראה הסיבה שיונתן יבין חש מרומה. אבישי עברי מגיב על הטור : "עצרו את העצרות"

קראתי טור מאוד מוזר של יונתן יבין באתר צו פיוס. חציו הראשון של הטור הוקדש לירידת כסאח על משתתפי "עצרת רבין" בכיכר רבין בשבוע שעבר. על פי יבין מדובר ב"בכיינים", "יללנים" ו"צבועים" הנעדרים "זעם אזרחי אותנטי" וכמובן מועלים "מעילה מוחלטת" ב"מורשת רבין האמיתית". "מרגע שהדלקתם נר במקום בקבוק תבערה באותו לילה ארור בנובמבר, ויתרתם על מחאה", כותב יבין בזעם (ככל הנראה אותנטי).

עם זאת, חציו השני של הטור מסביר באופן מעמיק מה מנע מיבין עצמו, סטודנט ירושלמי זועם באותו לילה ארור בנובמבר, להדליק בקבוקי תבערה לרוב ולהצטרף לחזית הזעם האזרחי נגד הצביעות היללנות והבכיינות באשר הן. התשובה היא "מורשת רבין" והטיעון הולך ככה: "מדוע לא עשיתי אז מאומה בעצמי? הרי הייתי בגיל הקלאסי לפעולת תגמול נזעמת כלשהי. מדוע חברי לא עשו מאומה? תשובה מיידית אין לי, אבל מקץ כמה שניות מחשבה, אני מבין שמה שמנע אותנו מלפעול הוא אותה "מורשת רבין" שמיהרו למכור לנו: פיוס - גם אם מאולץ - במקום מאבק - גם אם מוצדק".


כלומר, אם הבנתי נכון, מישהו או מישהם מכרו ליבין "מורשת רבין" מזויפת לפיה יש לבחור בפיוס במקום מאבק מוצדק ומורשת רבין המזויפת הזאת היא שהרפתה את ידיו מלפתוח במלחמת אזרחים (כן, כן, הוא כתב בפירוש כי עליית נתניהו לשלטון ב-96' הייתה עילה מוצדקת למלחמת אזרחים שבוששה לבוא: "זה אולי נראה לכם כמו מהלך דמוקרטי, אבל זו הייתה תפיסת שלטון באמצעות רצח מנהיג נבחר, הפיכה שהייתה צריכה להיענות במלחמה").


ראש הממשלה רבין ז"ל נודע בציטוט המפורסם מתוך נאומו האחרון "אלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה, להוקיע אותה, לבודד אותה. זו לא דרכה של מדינת ישראל. יש דמוקרטיה, יכולות להיות מחלוקות, אך הכרעה תהיה בבחירות דמוקרטיות". אני מודה שהתקשיתי להבין איך ניתן לתאר את המורשת "האמיתית" שלו כיציאה למלחמת אזרחים(!) מתוך זעם אזרחי אותנטי החמוש בבקבוקי תבערה.
אבל מילא זה.

יותר התקשיתי להבין למה ההמונים שנקבצו בכיכר רבין הם יללנים בכיינים וצבועים ואילו יונתן יבין אינו כזה. האין זה ברור כשמש שאותם אלמונים שמכרו ליבין מורשת רבין מזויפת עדין מסתובבים בשוק ומציפים אותו בסחורתם הקלוקלת? שוק המורשות מלא בסחורה מזויפת הנמכרת שוב ושוב לתמימים שמתפתים לעסקה הנוצצת ונראה כי כשל השוק הזה נמשך כבר יותר מעשרים שנה. לצערי נראה כי השוק החופשי לא פותר את הבעיה ונדרשת התערבות חריפה של הרשות להגבלים עסקיים או המועצה להגנת הצרכן. עד אז, אין סיכוי שנזכה למלחמת אזרחים הגונה. ואותנטית.

מאמרים נוספים מאת אבישי עברי

חוק המרכולים. שבוע שלם עסקה התקשורת אך ורק בחוק מוזר שנראה כל כך חשוב עד שחברי כנסת הוזעקו מביתם באמצע שבעת ימי אבלם על מנת להעביר אותו (או להתנגד להעברתו).

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.

תגובות

אכן לכול מי שלא נולד אז רבין ואשתו העלימו הכנסות ומי יודע כמה פעמים עברו ונכנסו. גנבים החונטות עשו לו מורשת לגנב. שכחו דין פרוטה כדין מאה.אני לא מתפלא הוריהם הגיעו מארץ הנוכלים

חברים יקרים אם רבין במקרה חס ושלום היה חי אייתנו בזמנים האלו. מובטח לכולנו שחצי מדינה לא הייתה כאן ברשותנו היום. כשהסורים שוחים בכינרת ודאש מזנב בהם. וכשבטבריה רבתי רקטות וכדורים שורקים רבותי מזל גדול קרה לנו תודו לשחור הקטן

עזבו את רבין כעת הוא חכה לפרס 21 שנה שיקברו אותו לידו הצטייד בנבוט ענק.אוי טראח בום אוי ויי זמיר ממי אכוילש אמשיגנה גרויסה רבין אפליק אנוך אשמיר הי אוי טראח בום.הצילו בצלם אני משלכם הוא הורג אותי שנית בום וואז מאטה פורמיר אמשגינה בום טארח הצילו

רצח רבין הוא מעשה מתועב וזאת בלשון המעטה. חלקו של השב"כ במחלקה היהודית לא נחקר ונראה כי בכוונה כדי להשחיר ולהמשיך להאשים את כל הימין ברצח הזה. יחד עם זאת מעניין, תמיד אבל תמיד השמאל "הדמוקרטי הפלורליסטי הנאור ורודף שלום" כשמתרחש מהלך פוליטי שלא לפי השקפתו מאיים במלחמת אחים. בדיוק כמו שקורה עכשיו בארצות הברית. אולי הגיע הזמן להבין שדמוקרטיה זה לקבל את רצון העם?

יבין מחפש עוד רצח. האם אתה מבין מה שאתה אומר. אתה מסית למלחמת אחים שתביא לחורבן בית שלישי. זה הפתרון שלך "נאור" שכמותך. על מעשה יחיד אתה כולל את כל הימין. ולא, אני לא חסידה של נתניהו. הרוצח הנתעב רצה לעצור את מהלכי השלום של רבין ולא להחליף שלטון. נכון שזה יצא ככה בסוף. שלטון יש להחליף בדרך דמוקרטית ע"י בחירות ולצערנו הרב בדורנו אין מנהיגים בעלי שיעור קומה שיעשו למען המדינה והעם אלא רק לעצמם, מה שגורם לבוחרים לבחור בנתניהו כברירת מחדל (ראה מה קורה במפלגת העבודה). ולענייננו, מר יבין "הנאור" מה שאתה מציע זו הסתה ואלימות לשמה (לזרוק בקבוקי תבערה) בשביל לצאת נגד הימין ולהחליף שלטון במקום לאחות את הקרע בעם. אוי לחינוך שקיבלת, אבל אני לא מתפלאה.

דברי יבין הם דברי בלע הסתה אשר אינו מקבל דעה אחרת מדעתו ומוביל למלחמת אחים מי שמנע מלחמת אחים היה בגין באלטלנה בגלל רוצח מתועב להאשים יותר מחצי עם האם דברי השמאל הנשמעים לאחרונה אינם הסתה. דברי השמאל הם הסתה לשמה

"מורשת רבין" - נתונה במחלוקת ! אם תקראו את ספרו של ד"ר אורי מילשטיין (היסטוריון של הוכר עי" הברנז'ה בטענה שבשרותו בצה"ל לא היה קצין) תוכלו להבין את "הפערים" בין "המיתוס" ("לאחר מות קדושים - אמור") לבין המציאות שאינה "זוהרת" כלל ! לגבי יונתן יבין אנו יודעים מהוא "בית הגידול" שלו, היכן הוא מתוייג פוליטית, ויאין להתפלא על דעותיו וכתיבתו !

לי אין כל מחלוקת עם מורשת רבין - לוחם מהולל, רמטכ"ל ראש ממשלה הגון וישר, שהתפטר בגלל פרשת הדולרים שהפקידה אשתו בבנק בארה"ב, בעת ששהו שם במסגרת תפקידו כשגריר בארה"ב. המורשת שלו נטועה בחינוך הסוציאליסטי שקיבל בבית החינוך לילדי העובדים בתל אביב ובכדורי. איש ישר, אולי פוליטיקאי לא כל כך מוצלח בגלל יושרו. במורשת שהשאיר אין, לפחות, פרשיות מין כמו לגנדי, קצין שנוי במחלוקת. אגב, את רשימותיו של אורי מילשטיין אני קורא מדי פעם, אבל לא מתרשם. הוא לא הוכר ע"י המוסדות האקדמים בארץ לא בגלל שלא שירת בצבא, אלא כנראה מסיבות מקצועיות.

אדון יבין, 21 שנים אחרי הרצח אולי יש לך כבר קרחת ואולי גם טחורים, אבל נשארת ילד מופרע החולם על בקבוקי תבערה. תתבגר כבר

יבין עורר בי גיחוך, כל הזעם הקדוש שלו היא העמדת פנים, במקרה הטוב הוא משקר לעצמו ובמקרה הרע מנסה לעשות פרובוקציה זולה. יבין הוא אנטי מהפכן, פחדן ומלהג מקצועי.

רבין היה שנוא על מעל לחצי מהעם. לצערי רצחו אותו והוא הפך להיות קדוש מעונה אם הוא לא היה נרצח ההיסטוריה הייתה מתעלמת ממנו והוא היה נכנס לרשימת ראשי הממשלה הגרועים ביותר בישראל ומקסימום היו קוראים על שמו פח אשפה ולא כמו שהשמאל עושה עכשיו ומהלל אותו ומציג אותו בצורה אחרת שמי שחי בתקופה שלו ידע שאין קשר בין מה שכתוב בתקשורת הישראלית עליו לבין המציאות.

מי שעולמו מבוסס על שינה מגיב בצורה לא חחכמה ורצח היא פעולה לגיטימית

להזכיר לכותב כי נתניהו לא תפס את השלטון בכוח. זה העם שנתן לנתניהו להוביל בבחירות מפתיעות אחרי הרצח. הבחירות של רבין ב 92. הבחירות הבאות ב 96.... אז מי שינה לממשלה ימנית? אם לא העם בבחירות דמוקרטיות ומוסדרות שנערכו בזמנן. יותר מזאת לאחר הרצח שניתנה לפרס הזדמנות להרכיב ממשלה הליכוד והאופוזיציה לא התנגדו להרכבת ממשלה ... אני חוזר : לא התנגדו בכנסת לכינונה של ממשלה שמאלנית, מהטעם הפשוט - כבר אז הייתה הערכה נבונה שהשמאל ינסה להצמיח תיאוריה מסולפת על חטיפת השלטון בידי הימין... בדיוק מה שאתה עושה עכשיו.

"בלי בגץ ובלי בצלם" י.רבין. ויפה שעה אחת קודם