אהבה ודעה קדומה בבן שמן
צו פיוס

אהבה ודעה קדומה בבן שמן

צו פיוס, 22.11.2016

נוסטלגיה מרגשת, חיבוקים, ריקודים, תפילות, נרות והרבה ויכוחים עקרוניים- שבת "אהבה ודעה קדומה" בבן שמן

200 בני נוער מכל רחבי הארץ, בוגרי המחנה המשותף העבירו יחד את השבת האחרונה( 19 -18 בנובמבר) בכפר הנוער בן שמן ומילאו מצברים עד המפגש הבא, במחנה חנוכה.

השבת עמדה בסימון "אהבה ודעה קדומה". נפתח בהפנינג מרהיב על הדשא, שהיו בו מכונת סוכר, מגנטים, דוכן לקים, קעקועים, משחקי גיבוש שהעבירו המדריכים

אחרי שלב החיבוקים וצווחות ה:" וואו! אני לא מאמינה!" כולם החליפו חוויות והתרפקו על זכרונות הקיץ המשותף בנווה הדסה. קבלת השבת התקיימה לאחר פעילות בקבוצות, ברחבת הדשא ליד חדר האוכל, והייתה כולה שירה וריקודים.

לאחר הדלקת נרות וקבלת שבת מסורתית, התקיימה תפילה ומעגלי שיח, סעודת השבת הייתה חגיגית במיוחד, והסתיימה מאוחר לתוך הלילה,

בוקר השבת נפתח בתפילה או טיול לפי בחירה, אח"F הייתה פעילות דעות קדומות שהבעירה את הויכוח והדיון למחוזות מרתקים. החניכים הביעו דעות, שפשפו את המושגים שלהם על גזענות, סטרואטיפים וערכים משותפים.

אחר הצהריים, נפגשו שוב לפעולת "אהבת חינם" כל קבוצה עם המדריך שלה, והשבת הסתיימה בהבדלה ואחריה מסיבת ריקודי שורות סוחפת של מיטב להיטי המחנה.

חניכי המחנה המשותף, חילונים ודתיים, מבלים יחד 11 ימים במחנה הקיץ נווה הדסה, שם הם עוברים פעילות חברתית ערכית לצד חוויות אקסטרים, טיולים, חוגים, גיבוש ויצירת חברויות עמוקות.

בחנוכה הקרב יתקיים מיני מחנה חורף, בן שלושה ימים בסימן "מאירים את המדבר".

מאמרים נוספים בנושאים דומים:

אני מחבב את התכנית "חתונה ממבט ראשון".

ד"ר גדי טאוב בוחר בהנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם.