אודות העמותה

צו פיוס – מדיאלוג לשינוי המציאות

עמותת "צו פיוס" שקמה בשנת 1996, הייתה חלוצה בהבנת האתגר החשוב ביותר של דורנו: החיבור בין המגזרים ויצירת מרחב לשיתוף פעולה והכרות עמוקה בין ישראלים בעלי אורחות חיים שונים: דתיים, חילונים, שמאלנים, ימנים, אנשי מרכז ופריפריה.

צו פיוס הכניסה לשיח הציבורי את המושג "הדברות" כאשר יצרה אירועי דיאלוג מתמשכים בכל רחבי הארץ עבור ישראלים מכל חלקי החברה במטרה לשנות את דפוסי התודעה בישראל שמורגלים בהפרדה וחלוקה שבטית.

בעשור האחרון חוללה העמותה מהפך של ממש כאשר הובילה את מערכת החינוך בישראל להכרה בערכם של בתי הספר המשותפים לחילונים דתיים ומסורתיים ופעלה להקמת מסגרות חינוך משותף בכל רחבי ישראל. מאליקים שבצפון ועד באר גנים בנגב.

מתוך אמונה עמוקה בכוחו של החינוך לשנות דפוסים, יוצרת צו פיוס פרויקטים משותפים לילדים ובני נוער מכל המגזרים גם במסגרת החינוך הבלתי פורמלי ובעצם מלווה את הילד הישראלי החל מהגן, בית הספר, מגרש הכדורגל, חופשת הקיץ ועד גיוסו לצבא.

צו פיוס הקימה את "המחנה המשותף" מחנה יחיד מסוגו בארץ המושך בני נוער רבים מידי קיץ ומספק להם חוויה ערכית ואטרקטיבית שמלווה אותם לאורך כל השנה.

214 קבוצות הכדורגל המשחקות ב"יחד בליגה" מוכיחות כי ספורט הוא דרך נפלאה ליצור חיבור בלתי אמצעי ולהסיר חסמים בקרב ישראלים שמגיעים מרקע ערכי ותרבותי שונה.

לצו פיוס ניסיון מוכח בייזום ופיתוח מודלים חינוכיים וחברתיים חדשים, והיא מתייחדת ביכולת המוכחת לחולל שינוי בהתנהלות הפרקטית של הפרט, המשפחה, הקהילה ואף של הממסד (משרד החינוך, הרשויות המקומיות ועוד).

צו פיוס זוכה לתמיכה רחבה בציבור הישראלי. במועצה הציבורית המלווה את הארגון חברים אישי ציבור ומובילי דעת קהל, ביניהם אנשי אקדמיה, תרבות ותקשורת הידועים בעשייתם הבולטת למען הכלל.

צו פיוס זכתה בשנת 2017 בפרס ירושלים לאחדות ישראל המעיד אף הוא על ההערכה הציבורית הרחבה לפעילות העמותה ומעניק רוח גבית לעשייתה.