ד"ר גדי טאוב
סופר, חוקר תרבות ומרצה
 

הנרי קיסינג'ר: האיש שהפנה את המלחמה לנתיב שבו יתרונה של ארצות הברית יכול היה רק להתגבר, למרות חולשתה בשל ויטנאם. וגם אנחנו חייבים לו את פיצול מחנה אוייבנו ודחיקת רגלי הרוסים מאזורנו. (עד שאובמה איפשר להם לחזור). ואולי יוכל להסביר לי מה לעזאזל קורה בארצות הברית.

ויקטוריה חנה
זמרת ויוצרת
 

אני בוחרת בבעל שם טוב, מייסד תנועת החסידות. אני חושבת שהייתי שמחה ונרגשת לארח אצלי בסוכה את הבעש"ט והוא היה מוסר לי כמה מסודותיו.

אנדרדוס
מתן, יאיר, אשר ונדב
 

אנחנו בוחרים בשלומית, כן, זו מהשיר: נשמח לארח בסוכתנו את שלומית. ולמה? כולם יודעים ששלומית בונה סוכה, אבל אף אחד לא שאל אותה אם היא בכלל בעניין. היינו רוצים לשבת איתה על תה שיבא וענבים מקולפים ולשמוע על השאיפות האישיות שלה. לא נופתע אם היא תספר לנו על המשיכה שלה לראיית חשבון.

חה"כ דודי אמסלם
חבר כנסת מטעם הליכוד
 

הייתי רוצה לארח את רעייתי רוזי ז"ל, בגלל שבחג הסוכות היא תמיד הובילה את ההכנות ודאגה לנו לאווירת חג בלתי נשכחת. כיום, אחרי 8 וחצי שנים מאז נפטרה, הסוכה שלנו לא נראית אותו הדבר בלעדיה.

תהילה פרידמן נחלון
יו"ר נאמני תורה ועבודה
 

הייתי רוצה להזמין את רבן יוחנן בן זכאי. לשאול אותו מה הוא חושב שאנחנו צריכים לעשות היום. איזה תקנות לתקן. הוא, שאפשר לעם ישראל את המעבר מיהדות של מקדש ומרכז בירושלים ליהדות של יבנה-בלי מקדש ובלי מרכז. שיעזור לנו להבין איך עושים את המסע ההפוך.

פרופ' יובל אלבשן
חבר סגל בכיר במכללת קרית אונו. סופר ועיתונאי
 

האושפיז השמיני שלי חסר שם. האיש השקוף. אין לו תואר ואין לו הדר. במקורות שמו לא נזכר ומעשיו לא היו חשובים מספיק כדי שיוקדש להם ולו פסוק אחד. הוא הטבח שבישל לדויד המלך, המנקה שהתקינה את חדרו של יוסף, והכהן שהכין את בגדי הכהן הגדול של אהרון. בלעדי האושפיזין השמיניים דבר לא היה קורה. למרות שהם אילמים ושקופים לעין הקורא במקורות. הם האושפיזין האמיתיים והחשובים ביותר עבורי.