המאמנים שלנו הם הרבה יותר מאנשי כדורגל…

מיגל רובינשטיין

מאמן ומנהל מקצועי מ.ס. בנימינה

יש לי פילוסופיית חיים שמלווה אותי: אני מנסה להתייחס לכולם כשווים, אני תופס את הכדורגל ככלי  חינוכי ליצירת שוויון. כשמשחקים על המגרש, כולם שווים. יש לי אותן דרישות מכל השחקנים: דתיים וחילונים, ערבים ויהודים, אשכנזים וספרדים. אצלי במועדון אין הבדל. המוטו הוא קודם כל להיות בן אדם .

עידן קפלן

מאמן ומנהל מקצועי מ.כ. משגב

הילדים אצלנו מקבלים את כל מה שהם צריכים ברמה המקצועית אבל אנחנו לא מוותרים על הבניית ערכים בדרך. ילד שמשחק אצלנו במועדון ילמד להיות חלק מקבוצה. הדבר האחרון שילד רוצה זה למסור את הכדור לשחקן אחר, אבל עם הזמן הוא לומד שזה יכול להיטיב לו ולקדם אותו. זאת הבנה מאוד חשובה .בנוסף אנחנו מנסה להקנות להם משמעת עצמית , לגרום להם להבין איך עושים משימה עד הסוף גם אם הדרך קשה עד שקוצרים את הפירות בקו הסיום. אנחנו רוצים לעזור להם להבין שבמסגרת של אימונים צריך הרבה התמדה.

משה ייזדי

מאמן ומנהל מקצועי מ.כ. פרדס חנה

הדבר הראשון זה להיות ערכיים. אצלנו מקפידים על הלימודים. אנחנו מאמינים שתלמיד טוב הוא שחקן טוב וילד טוב. אנחנו בודקים להם תעודות. אנחנו מחנכים את הילדים להיות ספורטיביים והוגנים ושילמדו לקבל את האחר ולהתנהג יפה. אני גאה להגיד שאנחנו כבר כמה שנים זכינו בתואר הקבוצה ההוגנת .

מיכה פרץ

מנהל מקצועי ומאמן מ.ס. באר שבע

הרב שלמה קרליבך אמר שכל מה שילד צריך, זה מבוגר אחד שיאמין בו. אצלנו במועדון אנחנו מפתחים שחקנים, ומנהיגות וערכים זה חשוב כמו כדורגל אם לא יותר מזה.

רוי בן גרא

מאמן מכבי שדרות

כדורגל זה לא רק 22 ילדים שרצים אחרי כדור. המשחק מספק הרבה הזדמנויות לתרבות וחינוך, לצד התחרותיות. אנחנו קודם כל מחנכים את הילדים שכדורגל זה לא עוד חוג או בייביסיטר. אנחנו מתחייבים שהילד יקבל את הכלים הכי מקצועיים, אבל מתחייבים שילמד להיות ילד טוב ושחקן טוב. לפני הכל חשובה דרך הארץ. זה לפני הכדורגל. בסוף בסוף זה הכדורגל.

סמיון רחמן

מאמן מ.ס. בנימינה

הגעתי למקצוע מתוך אהבה למשחק, אני מנסה לתת לשחקנים את הכלים להיות בני אדם וגם ללבות את הרוח הספורטיבית. זאת התפיסה שלי. בספורט, צריך קודם כל להיות בני אדם ולהיות הוגנים. כמובן שאנחנו מקדמים אותם גם מקצועית .