'אנחנו פשוט מאמינים בדו קיום אמיתי, וכשכובשים גול ומתחבקים לזיעה של כל אחד יש את אותו הריח, אין שום בעיה. שווים מול שווים.'

מיגל רובינשטיין, מנהל מקצועי ומאמן, מועדון ספורט בנימינה

מטרת על

קידום חיבור וחיים משותפים בקרב ילדים ובני נוער ממגזרים שונים ורקעים שונים במדינת ישראל, תוך קידום ערכים של סובלנות, שיוויוניות, כבוד וערבות הדדית.

 

מטרת ביניים

  • יצירת חברויות בין בני נוער ממגזרים שונים בחברה הישראלית (דתי, חילוני, מסורתי, מוסלמי, נוצרי) על מנת לחשוף אותם לזהויות שונות ולקבלה של בני נוער מרקעים שונים מהם.
  • העצמת תחושת הערבות ההדדית והלכידות בין שחקני הקבוצה למרות ההבדלים באורח החיים והרקע השונים.
  • הגדרת וחיזוק הזהות האישית של כל אחד מחברי הקבוצות, תוך הבנה של תרומתו הייחודית של כל אחד מהשחקנים לקבוצה ולחברה הישראלית.
  • קידום כבוד הדדי וסובלנות, בתוך הקבוצות ומול היריב, במגרשי הספורט וכל סביבות החיים.
  • מלחמה בגזענות באמצעות הכרת אורחות חיים ורקעים חברתיים, כלכליים ודתיים שונים של חברי הקבוצה ונתינת מקום לכל מגוון הזהויות הקיים בתוכה.
לחץ כאן כדי לראות איך אנחנו עושים את זה?

בישראל ובעולם מהווה הספורט הקבוצתי כלי חינוכי להקניית ערכים, לימוד יחסי אנוש וקידום עבודת צוות. לצו פיוס יש ניסיון רב ביצירה וקידום של מפגשים משמעותיים וחברויות חוצות מגזרים, בין בני נוער וילדים מרקע שונה – דתי, חילוני, מסורתי, מוסלמי, נוצרי ועוד.

קבוצות צו פיוס מתאפיינות בריבוי זהויות, ומהוות קרקע פורייה לפעילות לחיזוק הזהות האישית, יצירת חברויות משמעותיות וקידום ערכים ברוח הדמוקרטיה. הפעילות החינוכית לאור ערכי צו פיוס מהווה תרומה חברתית גם מעבר ומחוץ למגרש הכדורגל, ומשפיעה על הסביבה הקרובה של השחקנים – בני משפחה וחברים ובכך היא תורמת את חלקה בהשפעה על החברה כולה.

התכנית החינוכית נוצרה על מנת להעביר את ערכי צו פיוס מהדף אל המגרש, ולשנות את פני הכדורגל ועמם גם את פני החברה הישראלית. התכנית מורכבת משבעה תהליכים חינוכיים בנושאים שונים של פיתוח זהות, שיתוף פעולה, קידום סובלנות, אחריות חברתית, הוגנות, פיתוח מנהיגות ומגוון ומיעוטים בחברה הישראלית. כל תהליך מורכב משש עד שמונה פעילויות המבוססות על מתודות מעולם הספורט בדגש על כדורגל, ונועדו לעורר שיח משמעותי בעולמות התוכן הרלוונטיים.

אנחנו מאמינים כי התכנית החינוכית תאפשר לחולל שינוי משמעותי על מגרשי הכדורגל בארץ, ולפתח ילדים, נערים ואזרחים מודעים, פתוחים וסובלניים יותר. אנו מעוניינים לקדם את יכולתם של השחקנים להעריך את השונה, להיפתח לאחר ולשתף איתו פעולה. בכוחנו ליצור חברה ישראלית שרוצה לחיות ולשחק יחד.