מאת

אם הייתי יכול להוסיף עוד תכנית לתכניות הלימודים של שנת הלימודים החדשה, הייתי מוסיף תכנית להורים וקורא לה תכנית ההרגעה והאמון. כן. הורי ישראל. שתו כוס מים, ותירגעו בבקשה. אף מורה לא באמת מנסה לשטוף לילדים שלכם את המוח. עם קצת יותר ביטחון עצמי ומעט יותר אמון, תבינו ששום מערך שיעור או ספר לימוד חדש לא יכול לקחת מכם את הילדים שלכם. גם המחנך או המחנכת, לשנה או לשנתיים, כריזמטיים ככל שיהיו, לא יצליחו לערער את העובדה שאתם המחנכים הקבועים של ילדיכם. מחנכים שלא מתחלפים ושמחנכים את הילד בבית הספר האמתי של החיים, בבית שלכם.

המחנה המשותף

שמיעה ברדיו

מי שמאמין לא מפחד. מהדתה

 

גם אם הילד או הילדה יחשפו לתוכן לימודי שהם לא הכירו עד היום, ישמעו רעיון שהם לא שמעו בבית, ויכירו מורה מעולם פחות מוכר, זה לא יהיה אסון. בסוף היום הרי הם יחזרו הביתה, אליכם, המחנכים הראשיים. אתם, כך יש לקוות, הרי תהיו שם, תקשיבו להם, תדברו אתם, ואם יהיה צורך תזכירו ותסבירו שוב את תפיסת עולמכם.

נכון, דרושה התאמה בסיסית, בין הבית לבית הספר, וטוב שבית הספר בו ילדיכם מתחנכים, יחנך לתפיסת עולם דומה, פחות או יותר, לזו שלכם. נכון, אין עניין לחפש עימותים וגם לא לבלבל את הילדים, אבל, אם נהיה כנים, ברוב מוחלט של המקרים, אין באמת פערים גדולים.

וגם אם יש הבדלים קטנים פה ושם, בין משנת הבית למשנת בית הספר, תאמינו בילדים שלכם. הם חכמים יותר ממה שנדמה לנו. הם קולטים מהר ניואנסים, הם יודעים מאיזה בית הם הגיעו בבוקר ולאיזה בית הם חוזרים. תאמינו בהם שהם מסוגלים להתמודד עם מה שהם שומעים. תאמינו בהם שהם לא עלה נידף ברוח אלא הרבה יותר יציבים.

ותאמינו גם במורים ובמערכת החינוך. אף אחד לא מנסה לקלקל לכם את הילדים. אנשי החינוך שלנו הם אנשים נהדרים ומחנכים טובים. הם זקוקים רק לאמון שלכם, כדי לעשות את זה עוד יותר טוב.

תאמינו בילדים, תאמינו במורים, והכי חשוב, תאמינו בעצמכם.

X