מאת

מידי שנה עם האביב צץ לו המתנגד לברית המילה כמו בכל פעם אחרת. הטיעונים שלו דומים לטיעונים שכבר שמענו בתקופות קדומות, ובכל זאת, אכילת ראשים פירושה יהדות. ועוד כמה מילים כדי לסגור את הפינה.

ראיתי שטרנד ה”אנטי ברית מילה” צץ שוב. כן, אחת לכמה שנים הוא חוזר, כמו מכנסים צמודים והמילה "מדליק". באופן מסורתי הוא כולל כמה מאמרים בעמוד הדעות של "הארץ" ושני ראיונות מנומנמים אצל יעל דן. הפעם, אולי בעקבות עלייתו של הנושא למודעות באירופה לאחר שהמחוקק בגרמניה ניסה לאסור על הטקס בשנה שעברה, אבל גם בגלל נוכחותו של פייסבוק בחיינו, יש סיכוי שהנושא יוגבר וינופח אל מעבר לכל פרופורציה. כן, זה מה שפייסבוק עושה לדברים – לא חשבתם באמת שיש כל כך הרבה טבעונים בעולם, נכון?

ממה מורכבים הטיעונים של אותם צעירים ישראלים ליברלים, אמיצים ומשוחררים מדעות קדומות, המתנגדים למילת תינוקות יהודים בשראל התשע"ג? לא תאמינו, מאותם טיעונים מודרניים שהשמיעו מתנגדי המילה לפני 2,300 שנה בארץ ישראל ההלניסטית: הפגיעה בגופו של התינוק מזיקה לו, הפגיעה בתינוק לא מוסרית כי היא פוגעת הן בגופו והן באוטונומיה שלו באשר אי אפשר לשאול דעתו, הצידוק הדתי של מיעוט ההנאה המינית פרימיטיבי ואכזרי ואפילו נמצאו מתנגדים תיאולוגיים למילה! בישראל 2013! כביכול היא מטילה דופי בבריאתו של הקב"ה כשהיא "מתקנת" את גוף האדם!

החינוך המשותף – פשוט ללמוד ביחד

לאתר החינוך

המחנה המשותף: קיץ אחד – חברים לחיים

לאתר המחנה

אבל לענות לטיעונים זה משעמם. רבאק! אני מתאר לעצמי שאפילו ר' עקיבא השתעמם כשהיה צריך לענות לטיעונים האלה. מה שמעניין זה מוטיבציות. מה המוטיבציה של לוחמי האור הללו, שיוצאים מגדרם ואף מסכנים את מעמדם הציבורי כדי להציל אותנו, את הנבערים כזובי התודעה, מקיום הטקסים הפגאניים שלנו? למה חשוב כל כך למישהו שהחליט שלא בא לו לשחק את המשחק היהודי ולא למול את בנו, להתריס, להתריע ולהזהיר מפני ברית המילה?

ככל שאני הופך בשאלה הזאת יותר אני משתכנע יותר ויותר שההסבר יכול להיות רק רגשות משיכה, חיבור ואהבה עצומים של אותם אנשים לעם ישראל ומנהגיו. אף אחד לא חושב הרי שיוכל לעקור את מנהג המילה מהשורש. אם הדאגה הפרטית לגודל איבר המין של הילד היתה העניין היו אותם אנשים מסתפקים בלא לעשות ברית מילה וזהו. מי שמרים קמפיין אנטי-מילה כנראה מרגיש כל כך מחויב לדמותו הרוחנית והיומיומית של עם ישראל עד שכמעט אפשר "לוותר" לו על הסממן הכי בולט של השייכות לשבט הקטן והבעייתי שלנו. נודניק אידיאולוגי חסר תקנה עד כדי קנאות המתבטאת באכילת ראש בלתי פוסקת? אין חשש, האיש משלנו

X