מאת

אומרים שירושלים לא עיר פשוטה, שירושלים היא לא משחק ילדים. אז אומרים! הצוות הפדגוגי של צו פיוס גאה להשיק משחק לוח חדש בנושא עיר הבירה

חלוקה לקבוצות

מומלץ לשחק בקבוצות או בזוגות ובכך להעצים את החוויה ואת עבודת הצוות והתקשורת בין התלמידים.

משך המשחק

המשחק יכול להמשך החל משני שיעורים, ועד ארבעה שיעורים. המשחק בנוי כך שניתן להפסיקו בכל עת ולהמשיכו מאוחר יותר (למשל לאחר הפסקה). אנו ממליצים לאפשר להתרווח ולשחק במהלך מספר שיעורים רצופים. •ניתן להמשיך במשחק גם אם המורה מתחלפ/ת – בתיאום מראש עם הצוות החינוכי של הכיתה.

ציוד נדרש

  • קוביית משחק
  • מספר "חיילים“ כמספר המשתתפים או כמספר הקבוצות המשתתפות.

המשחק "כל הדרכים מובילות לירושלים" פותח בשנת החמישים לאיחוד העיר כמשחק יוצא דופן בתחומו המשלב הנאה ולמידה לצד הסתכלות מורכבת על המציאות הירושלמית והישראלית המורכבת ורבת העושר, לאורך שנותיה של העיר, בהיבט היסטורי, פוליטי ותרבותי. פעילות ליום ירושלים היא דרך מצוינת להעניק לילדים חוויה חינוכית פתוחה ופלורליסטית המפגישה אותם עם ריבוי דעות ותפיסות עולם שונות ביחס לעיר, לדת ולאמונה.

להורדת פעילות ליום ירושלים לכיתה א' ומעלה לחצו כאן

לחצו לתוכניות לימוד נוספות

פעילות ליום ירושלים לכיתה א' ומעלה ברוח צו פיוס

את המשחק יצרנו בתור פעילות ליום ירושלים מתוך מחשבה על לימוד בינתחומי, המשלב היסטוריה, תרבות יהודית-ישראלית, היכרות עם אתרים בירושלים ומפה אחת מפורסמת.
לאחרונה ציינה מדינת ישראל 50 שנה לאיחוד ירושלים ולמלחמת ששת הימים. הנושא השנתי הנבחר לשנת לימודים תשע"ז הוא ירושלים, ובעזרת הכלי החוויתי שיצרנו פה, התלמידים יוכלו להעמיק את הידע ולחזק את הקשר אל עיר הבירה של ישראל, וללמוד מתוך הנאה. זה הזמן להטיל קוביות!

רציונל חינוכי

המשחק "כל הדרכים מובילות לירושלים“ מהווה פעילות סיכום ללימוד על ירושלים, הוא מרכז את כל המידע החיוני שתלמיד כיתה א ומעלה צריך לדעת על עיר הבירה של ארצו.

מטרת המשחק

מטרת הפעילות היא להוביל את התלמיד דרך נקודות ציון היסטוריות וגיאוגרפיות, על השחקן להתקדם בעזרת קוביות ולהגיע לירושלים

אופי המשחק

משחק המהווה לימוד חווייתי ובינתחומי לאורך השנה כולה ובפרט כפעילות ליום ירושלים מצוינת.

משחק מסלול

המשחק הינו משחק מסלול המתפתל על גבי מפה מפורסמת- "מפת בינטינג", או כפי שהיא מכונה "מפת הפרח". במפה מצויירות שלושת היבשות המרכזיות בעולם העתיק ובמרכזן ירושלים. מומלץ להקדיש זמן להיכרות עם המפה הידועה המדגימה באופן חד וברור שאכן- כל הדרכים מובילות לירושלים. במהלך המשחק התלמידים מתמודדים עם שאלות, משימות ופריטי מידע המציגים את פניה המגוונות של העיר מבחינות שונות: היסטוריה, לאום, תרבות ואומנות, אישים, מקורות, מקומות ועוד.

X