חברי הצוות שלנו הם חלק בלתי נפרד מקהילת המחנה וגורם חשוב בחיזוק הקהילה ויצירת ההווי בתוכה. אנחנו מחברים יחד אנשים צעירים ואיכותיים החיים את ערכי המחנה ומגיעים ממגוון רקעים באופן שמשתלב עם קהילת המחנה משקף את מגוון המשתתפים ומחזק את הטמעת ערכי המחנה.

הצוות מורכב מאנשי חינוך והדרכה בעלי נסיון בעבודה עם בני נוער במסגרות שונות. המדריכים בוגרי צבא/שירות בשנות העשרים לחייהם בוגרי תנועות נוער ומסגרות חינוך בלתי פורמאלי. במהלך המחנה, המדריכים משולבים בקבוצות (משפחות), מתגוררים בקרבת החניכים, זמינים עבורם ומלווים את תהליך החיבור ביניהם יחד כמשפחה במקביל לליווי התהליך האישי אותו עובר כל חניך.

הצוות הוא מפתח ליצירת סביבה בטוחה, המאפשרת חיים משותפים על אף הפערים והצרכים השונים של יחידים בקבוצה. אנשי הצוות מהווים השראה לחניכים ומשמשים דוגמא אישית לחיים משותפים של הבנה וסובלנות כלפי האחר.

לקראת המחנה הצוות עובר הכשרה יעודית להדרכה במחנה המשותף. במהלך ההכשרה אנשי הצוות מתמודדים עם סוגיות הקשורות במפגש והחיבור שנוצר במחנה, כמו גם עם סוגיות הקשורות בעבודה עם בני נוער והכנה טכנית ותוכנית לקראת הקיץ. הצוות זוכה לליווי של אנשי מקצוע מוכשרים בעלי נסיון רב בתחום יחד עם גורמים מקצועיים הרלוונטיים לרבדים השונים של העבודה במחנה.

חושבים שאתם מתאימים להדריך? רוצים להפוך את הקיץ למשמעותי ובלתי נשכח?

האנשים שמאחורי המחנה

מיטל עוזרי

מנהלת פעילות נוער וחינוך בלתי פורמאלי

מיטל הקימה את המחנה המשותף במתכונתו הנוכחית. היא הצטרפה לצו פיוס מיד אחרי הפיילוט הראשון ומאז היא מנהלת ומפתחת את הפעילות כבר למעלה מחמש שנים. מיטל מגיעה מעולם השליחות הציונית ויש לה וותק של שנים במחנות קיץ בארה"ב בתפקידים שונים. היא בוגרת התוכנית למנהיגות וניהול חינוכי של אוניברסיטת בר אילן וכן, תוכנית רודרמן ללימודי יהדות ארה"ב באוניברסיטת חיפה. מתגוררת בירושלים נשואה לענר ומתעוררת לחיים בכל פעם שחניכי המחנה מתקבצים ביחד לפעילות.

נגה שטרית

רכזת תוכנית המחנה

לנגה נסיון רב בניהול והובלת צוותים ורקע עשיר בחינוך בלתי פורמאלי. יש לה אהבה גדולה וחיבור לעולם מחנות הקיץ ונסיון של מעל לחמש שנים במחנה "ביבר" שבארה"ב. היתה מדריכה במחנה, רכזת ואפילו מפתחת תוכן ואחראית תחום זהות ויהדות. במהלך השנה היא ממיינת שליחים למחנות קיץ בחו"ל מטעם הסוכנות היהודית ומלווה קומונת ש"ש בירושלים. היא משמשת כיו"ר תא הסטודנטים של התעוררות ובימים אלה מסיימת תואר שני בחינוך באוניברסיטה העברית.

עמיחי מלא

רכז רישום אדמיניסטרציה ותפעול

עמיחי הצטרף לצוות בקיץ האחרון ומאז הוא מנהל את כל מה שקורה מאחורי הקלעים של המחנה. הוא הגיע אלינו אחרי טיול ארוך במזרח ושירות צבאי של שלוש שנים ביחידת המודיעין. לפני כן הוא השקיע שנתיים במכינת יתיר למנהיגות וערכים ועוד הרבה שנים כצעיר פעיל חברתית במסגרות שונות. הוא ירושלמי אבל חצי מהזמן נמצא בברנר ובקרוב מאוד יצטרף לספסל הלימודים לטובת תואר ראשון בהנדסת חשמל ומחשבים.