שאלות נפוצות

ומה עם הצוות, מה הרקע שלו?
הצוות מורכב מאנשי חינוך והדרכה, בוגרי צבא/שירות בשנות העשרים לחייהם, בעלי ניסיון בעבודה עם בני נוער במסגרות שונות.  במהלך המחנה החניכים מחולקים לקבוצות של 10-14 חניכים למדריך. המדריכים מתגוררים במבני המגורים של החניכים, זמינים עבורם ומלווים את תהליך החיבור ביניהם יחד עם ליווי התהליך האישי של כל חניך. הצוות כולל מדריכים, רכזי שכבות, אנשי לוגיסטיקה ורפואה וצוות ההנהלה שלנו. כולם חיים במחנה.
איפה מתקיים המחנה?

המחנה המשותף מבית צו פיוס מתקיים בכפר הנוער "נווה הדסה" באזור השרון, סמוך לאבן יהודה וצומת בני דרור.

כפר הנוער נותן לנו מענה לכל הצרכים שיכולים לעלות במהלך הקיץ, חדרים נוחים וממוזגים, חדר אוכל, בריכה, מתקני ספורט, בית כנסת, חדרי פעילות, מדשאות, חורשה וכל מה שצריך בשביל מחנה קיץ בלתי נשכח!

האם המחנה באמת מאפשר אורח חיים דתי?
המחנה המשותף מאפשר לכל חניך לנהל את אורחות חייו כפי שהוא נוהג, דתיים חילוניים ושומרי מסורת כאחד באמצעות כבוד הדדי וקבלה של אורחות חיים שונים. המחנה שומר על תפריט כשר, ישנן שעות בריכה מעורבות ומופרדות, זמנים יעודים לתפילות במניין וכן, פעילויות מותאמות לשבת.
האם החניכים חייבים לשמור שבת במחנה?
המחנה המשותף חרט על דגלו לאפשר לכל חניך לקיים את אורח חייו כפי שהוא מכיר תוך כיבוד אורחות חייהם של חבריו למחנה.

פעילויות המחנה אינן כוללות חילול שבת. החניכים אינם מחויבים לשמור שבת במחנה ושותפים לקביעת כללי ההתנהלות בשבת, ישנם אזורים מוגדרים במרחב הציבורי בהם שומרים שבת ואזורים אחרים בהם לא שומרים שבת.

איך נראה היום- יום במחנה?
נתחיל את היום בפעילות בוקר טוב מעוררת, סידור חדרים, תפילה למעוניינים וארוחה מלאה באנרגיות.

נמשיך לזמן חוגים- סה"כ 2 חוגים שנבחרו בזמן ההרשמה על ידי החניכים יוכלו לטעום ממקצועות שלא חשבו לנסות.

לאחר מכן נאכל ארוחת צהריים דשנה שלאחריה יוכלו החניכים לבחור אם להנות בבריכה, לשחק עם החברים במתקנים השונים בכפר או סתם לנוח בחדרים.

רגע אחרי שנצטנן עם קצת ארטיקים ניכנס לפעילות זמן שכבה עם הרכז/ת והמדריכים ומשם נמשיך לארוחת ערב.

ומה עם ההורים? כיוון שהילדים ללא טלפונים במחנה, בערב נחלק לחניכים טלפונים שיוכלו לעדכן את המשפחה על החוויות!

אילו פעילויות יש במחנה?
טיולים- החניכים יצאו ל2 טיולים- טיול גיבוש בפארק הירדן או בכנרת, וטיול בחירה בו החניכים יבחרו בין טיול סנפלינג, גלישת גלים, סדנת תאטרון בקאמרי או פעילות לייזר טאג!

חוגים– במחנה יש המון חוגים אדירים בכל תחום שאפשר רק לחשוב עליו! במהלך ההרשמה בוחרים שלושה חוגים שהכי בא לכם עליהם, מתוכם משתתפים בשניים בכל יום במחנה.

מלחמת הצבעים –  יום שלם של טורנירים ותחרויות, מורל והופעות! טירוף חושים קבוצתי ברוח ספורטיבית וצבעונית במיוחד!

זמן שכבה- זה הזמן לדבר, לאתגר, לפתוח הכל ולהתחבר. נושאים של זהות, הדומה והשונה, ואתגרים חברתיים היום יום שלנו. נבין את המורכבויות ונחשוב יחד איך לגשר על הפערים.

פעילות ערב- ערב הישרדות, המרוץ למליון, במה פתוחה, שעשועונים, מסיבות ועוד- והכל בסגנון המחנה המשותף!